Apple Watch 2 İçin Yeni Ekranlar Geliyor

Apple’ın akıllı saat serisi olarak piyasaya sürdüğü Apple Watch, özellikle iPhone kullanıcılarının beğenisini toplamıştı. Telefon ile doğrudan uyum sağlaması ve bunun yanında telefondan bağımsız uygulama çalıştırabiliyor olması Apple Watch serisinin kendisine kalıcı bir yer edinmesini sağlamıştı. Saatin beğeni toplamasıyla beraber Apple, Watch saatlerine de devam etme kararı almıştı. Bu kararın ardından ise Apple Watch 2 için çalışmalar başladı. İlk tanıtımı iPhone 7 ile beraber Eylül ayı içerisinde yapılacak olan Apple Watch 2 hakkında ise yine detaylar sızdırılmaya başlandı. Oldukça güvenilir kaynaklardan gelen ilk bilgiler ise saatin teknik detaylarıyla ilgili oldu. Sızan ilk bilgilere göre Apple’ın Apple Watch 2 içinde yine OLED ekran tercihi kullanacağı belirtilmişti.

İlk Seri OLED Ekran

İlk seri Apple Watch 2 akıllı saatlerinde OLED ekran ile geleceği kesinleşti. Fakat ilk seriden hemen sonra bir sonraki sene geliştirilmiş Apple Watch 2 modeli için ise ekran teknolojisi değişecek. Gelen bilgilere göre Apple bir sonraki versiyonda OLED ekranlardan vazgeçecek. Bunun yerine ise yeni teknoloji ekranlar Micro LED ekran teknolojisi kullanılacak. Yeni teknoloji ekranlarla beraber saatlerin değiştirilmiş versiyonu ise bir sonraki yıl yani 2017 Eylül ayında piyasaya sürülecek. Bunun dışında bir sonraki versiyonda bazı farklı teknik yeniliklerinde yapılacağı iddia ediliyor.

Sebep Pil Süresi Mi?

Apple’ın bu sene OLED ekran tercih etmesine karşın, bir sonraki geliştirilmiş versiyonda OLED ekranların geliştirilmiş versiyonu olan Micro LED kullanmasının altında yatan sebep de ortaya çıktı. Zira yapılan araştırmalara göre Micro LED ekranlar OLED ekranlara göre çok daha ince bir yapıya sahip. Bu nedenle gerek saat tasarımında gerekse de araka aydınlatma konusunda oldukça avantajlı. Elde edilen bu avantajla beraber Apple’ın akıllı saatlerinde şarj süresinden de tasarruf edeceği düşünülüyor. Hatta öyle ki pilin dayanma süresinin yeni ekran teknolojisiyle beraber yarı yarıya artması bekleniyor. Bunun dışında çok daha net görüntü imkanı sunacak olan yeni ekran teknolojisinin yakın zamanda iPhone telefonlar içinde tercih edilebileceği düşünülüyor. Fakat bu konuda henüz bir açıklama yok.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler