Apple Thunderbolt Display’i Piyasadan Çekiyor

İlk olarak 2011 yılında piyasaya sunulan ve satışa sunulduğu ilk yıllarda oldukça büyük bir ilgi gören Apple Thunderbolt Display ekranına zaman içerisinde gösterilen ilgide büyük bir düşüşün yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor.

Apple tarafından ekranla ilgili olarak uzun bir süreden yeni güncelleme yayınlanmamasının arkasında da farklı bir sebebin yattığı düşünülüyordu. Yapılan yeni açıklamalarla birlikte güncelleme gelmemesinin nedeni de belli olmuş oldu.

Apple Thunderbolt Display genel olarak büyük bir ekrana ihtiyaç duyan kişiler tarafından kullanılmaktaydı. Bu kapsamda istatistiklere bakıldığında tasarım işleriyle uğraşanların Apple Thunderbolt Display ekranına daha çok ihtiyaç duyduğu görülüyor. Bu noktadan sonra Apple tarafından benzer bir ürünün çıkarılıp çıkarılmayacağı ise bilinmiyor.

Beklentiler Boşa Çıktı

WWDC 2016 etkinliği kapsamında Apple tarafından Thunderbolt Display’in yeni bir versiyonunun tanıtılacağı bekleniyordu. Fakat etkinlikte Apple Thunderbolt Display ile ilgili olarak yapılan açıklamalar sonucunda beklentiler tam anlamıyla boşa çıktı.

Alınan yeni karar doğrultusunda firma Apple Thunderbolt Display ürününün hem üretimini sona erdirdiğini hem de satışları bitirdiğini açıkladı. Piyasada stoklarda yer alan Apple Thunderbolt Display ürünlerinin bitesiye kadar satışlarının devam edeceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Yeni Bir Ekran Gelecek Mi?

Apple Thunderbolt Display ekranlarının üretiminin ve satışlarının sona erdirmesinin ardından yeni bir ekranın gelip gelmeyeceği merak edilmeye başlandı. Henüz Apple tarafından yeni bir erkanın satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili olarak ise yapılmış bir resmi açıklama bulunmuyor. Fakat teknoloji dünyasının önde gelen ve Apple firmasına yakınlığıyla bilinen haber kaynakları tarafından ortaya atılan iddialarda Apple tarafından yeni bir ekranın yakın bir zamanda tanıtılacağı belirtiliyor.

Apple Thunderbolt Display modelinin ardından Apple’ın yeni bir ad ve yeni teknolojilere sahip bir şekilde üretime devam edeceği de ortaya atılan iddialarda yer alıyor. WWDC 2016 etkinliği kapsamında yeni bir ekranla ilgili her hangi bir ipucu dahi vermedi. İddiaların gerçek olması durumunda ise Apple’ın ilerleyen dönemlerde konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapması ve ardından da tanıtım etkinliği düzenlemesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler