Apple tarafından yapılmış en iyi iPhone: iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Uzun süredir büyük bir beklentiyle beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonları nihayet dün gece tanıtıldı. Yeni iPhone 7 daha güçlü, IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı, çok daha iyi kameraya ile gelişmiş home tuşuna sahip ve yeni iki renk seçeneği sunuyor.

Tasarım olarak selefi iPhone 6 ve iPhone 6S ile neredeyse aynı olan iPhone 7 eski modellere göre küçük değişiklikler gösteriyor. iPhone 7 yeni tasarımsal değişiklikler ile daha sadece bir görünüme sahip. iPhone 7 beş farklı renk alternatifi sunuyor: altın, gümüş, roze atın, koyu siyah ve jet black.

3.5 mm kulaklık girişi kaldırılmış ve yerine Lightning kulaklık getirilmiş. Bu sayede iPhone 7 ilk defa stereo hoparlöre sahip oluyor. Yeni stereo hoparlörü ile daha yüksek, daha güçlü ve daha kaliteli ses sunuyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus içine eklenen Taptic Engine motoru sayesinde home tuşu daha işlevsel hale geliyor. Geliştiriciler home tuşunu programlayabilecekler.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarının en dikkat çeken özelliklerinden biri takibi kamerası. Yaklaşık yüzde 60 daha hızlı, yüzde 30 daha verimli olan yeni kamera ile yüzde 50 daha parlak fotoğraflar çekilebiliyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 12 megapiksel arka kamera, 7 megapiksel ön kamera bulunuyor. iPhone 7 Plus ekstradan ikinci 12 megapiksel kamera daha bulunuyor. Çift kamera ile iPhone 7 Plus 2x optik zoom, 10x dijital zoom yapabiliyor. Her iki modelde de optik görüntü sabitleyici bulunmakta.

Şu ana kadar yapılan en iyi ekrana sahip olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonları en geniş renk paletine sahip ve iPhone 6S’e göre daha yüksek renk doygunluğu sunuyor. Her iki modelde 3D Touch özelliğine sahip.
Dört çekirdekli 64 bit A10 Fusion işlemcisinden güç alan iPhone 7, yine şu ana kadarki en güçlü iPhone olma özelliğini taşıyor. 4 çekirdeği bulunan işlemcinin 2 çekirdeği yüksek güç isteyen zamanlarda aktif olurken, diğer iki çekirdeği yüksek verimlilik isteyen durumlarda aktif oluyor. Bu sayede normal modda çalışırken çok az enerji harcıyor, güç lazım olduğunda diğer iki işlemci devreye giriyor. Yenilen GPU ile konsol grafiklerine yakın performans vaat ediliyor.

9 Eylül’de Amerika’da ön siparişe açılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 16 Eylül’de teslimata başlanacak. 16 GB modeli kaldırılırken, yeni telefonlar 32 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleri ile gelecek. Maalesef ülkemiz İki fazdaki satışa sunulacak ülkeler arasında yer almıyor. Yapılan tahminlere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonların Ekim ayında iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonların eski fiyatları ile ülkemizde satışa çıkması bekleniyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler