Apple Ve Samsung’dan OLED Ekran Anlaşması

Apple ve Samsung arasındaki kıyasıya rekabetin yanında yeniden büyük bir anlaşma daha yapıldı. iPhone 8 için gelen pek çok iddiada cihazın OLED ekrana sahip olacağı belirtiliyordu. Apple ise OLED panel üreticisi arayışı içerisindeydi. Hatta son zamanlarda şirketin Sharp ile anlaşacağına dair haberler de ortaya çıkmıştı. Apple ise herkesi şaşırtan bir hamle yaparak Samsung ile anlaşma masasına oturdu. Bu anlaşma ile iPhone 8 serisinin OLED ekranlarının sağlayıcısı Samsung olacak.

2017 Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 8 hakkında her gün pek çok iddia ortaya atılıyor. Hatta o kadar çok bilgi var ki serinin isminin iPhone 8 olup olmayacağı bile belli değil. iPhone bu sene 10. yılını kutluyor bu sebeple Apple‘ın yeni iPhone serisine farklı bir isim vereceği iddiaları da bulunuyor. Kimileri yeni modeli iPhone X diye anıyor kimileri ise seriyi bozmuyor ve iPhone 8 demeye devam ediyor. Yeni seriden çok iddialı yenilikler beklenirken ekran konusundaki gelişme herkesi heyecanlandırmış durumda.

Samsung OLED Pazarının Lideri

Investor tarafından paylaşılan habere göre Apple, Samsung ile mevcut olan ekran anlaşmasını yeniledi. Bu anlaşma doğrultusunda Apple, 60 milyon panel için Samsung‘a tam 4.3 milyar dolar ödeyecek. Bu mevcut anlaşmanın beraberinde Apple, iPhone 8 için Samsung ile ikinci bir anlaşma imzaladı.

Samsung yüzde 95 pazar payı ile mobil cihaz pazarının OLED lideri olarak sağlam bir yere sahip. Bu durumda Apple‘ın iPhone 8′de kullanılmak üzere 100 milyon OLED panel sipariş etmesi olağan bir durum olarak kabul ediliyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler