Apple Kulaklık Girişini Neden Kaldırmak İstiyor?

Dünya teknoloji devi Apple uzun bir zamandır cihazlarında yer alan kulaklık girişlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. iPhone 7 modeliyle ilgili olarak ortaya çıkan iddialarda da sürekli olarak cihazda kulaklık çıkışının yer alıp almayacağı tartışılıyor.

Apple kullanıcıları tarafından ise firmanın kulaklık girişini neden kaldırmak istediğine anlam verilmeye çalışılıyor. Bu konuda kullanıcılar tarafından yöneltilen soruların artmasından dolayı teknoloji dünyasının uzmanları tarafından akıllardaki soru işaretleri giderilmeye çalışılıyor.

iPhone Modelleri Daha İnce Tasarıma Sahip Olacak

Kulaklık girişinin tamamen kaldırılmasıyla birlikte Apple mühendisleri tarafından çok daha ince iPhone modellerinin ortaya koyulabileceği düşünülüyor. Bilindiği üzere dünyada hemen her cihazda kullanılan standart kulaklık girişlerinden dolayı cihazların daha ince tasarlanmalarının önüne geçilmiş oluyor. Bu sebepten dolayı Apple kulaklık girişlerini kaldırarak çok daha ince ve zarif cihazların üretilmesini amaçlıyor.

Ses Kalitesinde Artış Sağlanacak

Kulaklık girişlerinin kaldırılmasıyla birlikte kullanıcılar yeni tip girişlere sahip kulaklıklar kullanmak zorunda kalacak. USB Type-C tipinde girişlere sahip olacak olan kulaklıkların geleneksel girişe sahip kulaklıklara oranla çok daha kaliteli bir ses çıkışı sunacağı ifade ediliyor.

Öte yandan yeni tip girişlerin yaygınlaştırılmasıyla birlikte Beats marka kulaklıklara olan ilginin de artacağı ön görülüyor. Şu an için oldukça yüksek satış rakamlarına sahip olan Beats kulaklıklarının atılacak olan bu adımla birlikte daha da başarılı bir hale gelmesi bekleniyor.

iPhone 7’de Kulaklık Çıkışı Olacak Mı?

Son olarak ortaya çıkan gelişmelerde Apple iPhone 7 modellerinde kulaklık çıkışının yer alacağı belirtiliyor. Fakat önümüzdeki yıl itibariyle markanın yeni iPhone modellerinde her açıdan büyük değişimlerin yaşanacağı iddia ediliyor. Özellikle tasarım konusunda tüm tabulara yıkarak akıllı telefon dünyasına yeni bir bakış açısı getirmek isteyen Apple’ın ünlü tasarımcısı Jony Ive’nin tek parça ve cam görünümüne sahip bir iPhone üretmekte istediği de uzun zamandır biliniyor. Önümüzdeki yıl Jony Ive’nin ortaya koyacağı tasarımla birlikte Apple kullanıcılarının büyük bir şaşkınlık yaşayacağının altı çiziliyor. Öte yandan tasarımla ilgili olarak çalışmaların şimdiden başladığı da ortaya çıkan detaylar arasında bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler