Apple iPhone 7 Yeni Kulaklıkları Ortaya Çıktı

iPhone 6S ve 6S Plus modellerinin satışa sunulmasının ardından ortaya çıkmaya başlayan Apple iPhone 7 modeli söylentileri hız kesmeden devam ediyor. Cihazın resmi tanıtım tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan iddialar da çok daha kesinlik taşıyor. Bilindiği üzere cihazla ilgili olarak ortaya çıkan ilk haberlerden beri Apple iPhone 7 modelinde standar 3,5 mm’lik kulaklık girişinin yer almayacağı ifade ediliyordu. Gün geçtikçe kulaklık girişi konusunda ortaya atılan iddialar güçlendi ve son olarak yeni Apple iPhone 7 modeline ait olduğu iddia edilen kulaklıkların görüntüleri de ortaya çıktı.

Ortaya çıkan görüntülerde ilk olarak dikkatleri yeni giriş şekli çekmektedir. USB Type C şeklinde tasarlanan girişlerle birlikte Apple iPhone 7 modelinde kulaklık ve şarj girişlerinin aynı olması bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan haberlerde USB Type C girişine sahip kulaklıkların standart 3,5 mm’lik girişlere sahip kulaklıklara göre çok daha kaliteli bir ses sunduğu belirtilmişti. Bu noktada nasıl bir kalite artışının meydana geleceği merak edilirken görüntülerin ortaya da çıkmasıyla birlikte Apple kullanıcıları tarafından tasarımın oldukça ucuz durduğu ifade ediliyor.

Daha Kaliteli Kaplama Kullanılacak

Her ne kadar da Apple kullanıcıları tarafından kulaklıkların kalitesiz göründüğü konusunda şikayet edilse de ortaya çıkan sızıntı haberlerde yeni kulaklıkların çok daha yüksek kalitede plastik kaplamayla üretileceğinin altı çiziliyor. Bu sayede Apple iPhone 7 modeliyle birlikte gelecek olan yeni kulaklıkların darbelere karşı daha dayanıklı olacağı tahmin ediliyor.

Standart Giriş İçin Dönüştürücü Gerekecek

Müzik tutkunlarının kulaklığa verdiği önemin büyüklüğü bilinmekte olup bu sebepten dolayı küçük bir dönüştürücü kullanarak kişilerin kendi standart girişlere sahip kulaklıklarının da kullanılabileceği belirtiliyor. Fakat şu an için kulaklık dönüştürücü aparatın fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan genel olarak görünüme bakıldığında Apple iPhone 7 modeline uyumlu olacağı belirtilen yeni kulaklıkların büyük bir değişim geçirmediği dikkatlerden kaçmıyor. Sadece giriş şeklinde ve üretiminde kullanılan malzeme kalitesinde değişikliğe yer verildiği ifade ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler