Apple AirPod Tescilini Aldı

Eylül ayı yaklaşmaya başladıkça Eylül ayı içerisinde en büyük serilerinin yeni üyesini tanıtmaya hazırlanan Apple’da çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Serinin en başarılı telefonlarından birini piyasaya sürmesi beklenen Apple’ın bu noktada iPhone 7 için son sürat çalışmalarına devam ettiğini de belirtelim. Her ne kadar yapılan bu çalışmalar halka açık olmasa da yapılan çalışmalarla beraber belli başlı birçok detayında belirlenmeye başladığının haberini de verelim. Özellikle Apple’ın kullanacağı yeni teknolojiler ve bunun yanında iPhone 7 serisiyle beraber kullanıcılara sunacağı yeni donanım ürünleri de merakla beklenmeye başladı. Bu noktada Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de Apple iPhone 7 ile beraber gelecek olan kulaklıklar olmuştu.

Kablosuz Kulaklık Dönemi

Zira şu zamana kadar sızdırılan bilgilerle beraber Apple’ın yeni seride kulaklık girişlerini kesin olarak değiştireceği açıklanmıştı. Standart jak girişleri yerini daha düz mini HDMI benzeri bir kulaklık girişi kullanacağı konusunda da açıklamalar ve sızıntı haberleri gelmesiyle beraber Apple’ın bu noktada nasıl bir karar vereceği de daha çok merak edilmeye başlanmıştı. Merak edilen bu bilgiler hakkında da yeni haberler gelmeye başladı. Zira Apple artık resmi olarak kablosuz kulaklıkları işaret etti. İlk defa resmi olarak bu detayın verilmesinin arkasındaki sebeplerde ortaya çıkmaya başladı.

Apple AirPod Teknolojisini Tescilledi

Bu noktada Apple’ın bir süredir üzerinden çalıştığı iddia edilen kulaklık teknolojileri içinde ilk bilgi geldi. İddialar Apple’ın bu seride kablosuz kulaklık kullanacağı yönünde olmuştu. Apple hakkında yapılan bu sızıntı haberleriyle beraber Apple’dan da ilk resmi adım geldi. Zira tüm iddialara ek olarak Apple sonunda kablosuz kulaklık teknolojisi olarak bilinen AirPod tescilini aldı. Amerika genelince tescili aldığının haberinin yapılmasının ardından durumu doğrulayan Apple’ın iPhone 7 ile beraber artık kulaklık teknolojilerini değiştireceği neredeyse kesinleşmiş oldu. Fakat hala bu konuda Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadığını da tekrar belirtelim. Fakat sadece bu sızıntı haberleri bile Apple’ın değişik teknolojiler üzerinde çalıştığının bir kanıtı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler