Android Nougat İçin İlk Açıklama HTC’den Geldi

Akıllı telefon üretim miktarlarına baktığımız zaman Samsung ve Apple’ın hemen arkasında HTC’nin geldiğini görüyoruz. Tıpkı Apple ve Samsung akıllı telefonlarda olduğu gibi üst sınıf akıllı telefonlar için birçok model üreten HTC, bunun dışında yazılım konusuna da en çok önem veren firmalardan biri olarak biliniyor. Bu bağlamda sadece telefon donanım arasındaki denge için kullanılan yazılımlar konusunda değil işletim sistemleri konusunda da yazılımsal gelişmeleri yakından takip eden HTC, akıllı telefonlarında ise Android işletim sistemini tercih ediyor. Google tarafından geliştirilen ve akıllı telefon pazarında en çok kullanılan işletim sistemini yani Android’i kullanıcılara sunan HTC, Android sürüm değişikliklerinde de en hızlı adımı atan firmalardan biri.

Android Nougat İçin İlk Yorum

Bu bağlamda dev firma geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulacağı duyurulan yeni Android sürümü içinde ilk adımı atan firma oldu. Duyuru yapıldığı anda yeni işletim sistemi için yorumlarını dile getiren dev firma bununla beraber Android N’in isminin belli olmasını bekledi. Dün itibariyle Google tarafından yapılan anket sonuçlanıp Android N’in isminin Android Nougat olarak açıklanmasının ardından HTC’nin de bu konuda atacağı adım ortaya çıktı. Firma yapılan açıklamada Android Nougat işletim sistemini alacak olan telefonlarını açıkladı. Yapılan açıklamayla beraber bir süre verilmese de ilk açıklamayı yapan HTC oldu.

Modeller Twitter Paylaşımıyla Duyuruldu

Firmanın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlar beraber yeni Android Nougat işletim sistemi alacak telefonlar hakkında ilk açıklamada yapılmış oldu. Yapılan ilk açıklamada Android Nougat işletim sistemi alacağı kesinleşen modeller ise şöyle; HTC 10, HTC One A9, HTC One M9. Şimdilik bu modeller için Android Nougat desteği vereceğini açıklayan akıllı telefon devi yakın zamanda Android Nougat desteği alacak olan telefonların sayısını artıracak mı bilinmez ama HTC’nin işletim sistemi alanında yakın takibine devam edeceği de kesin. Bu noktada firmanın kısa bir süre sonra Android Nougat’ın ne gibi değişiklikleri kullanıcılara sunacağının da açıklanması bekleniyor. Bu detaylarla beraber Android Nougat’ın HTC’ye göre özelleştirileceğini de belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler