AMD’nin MOBA Oyunları İçin Ekran Kartı Çözümleri

Size bir önceki makalemizde Nvidia markasından önemli gelişmeleri sunmuştum. Şimdi ise ekran kartı üreticilerinden bir diğeri olan AMD’nin çıkardığı orta seviyede ama MOBA oyunları için geliştirmekte olduğu Radeon RX470 ve Radeon RX760 için önemli haberler mevcut. Uygun fiyata “Multiplayer Online Battle Arena” oyunlarını oynamak isteyen kullanıcılar için bu ekran kartları iyi bir çözüm olabilir!

AMD Radeon RX 460 İncelemesi

Öncelikle bu kartın LOL, CS : GO, DOTA, OverWatch gibi oyunları akıcı bir şekilde oynamak isteyen kullanıcılara hitap ettiğini hatırlatalım. Amacınız bu tarz oyunlarda akıcılık değilse, farklı kartlar sizin için daha iyi bir çözüm olabilir!

Radeon RX 460 kartı üzerinde Polaris 11 mimarisi yer aldığını söyleyelim. Buradan anlaşılacağı üzere biraz düşük performansa sahip bir ekran kartı olarak karşımıza geliyor. Özellikle küçük kasalar için ideal bir çözüm olacağı kesin, çünkü boyutları bakımından küçük bir ekran kartı olarak görünüyor.

AMD-Radeon-RX-460-MOBA-oyunlarini-Full-HDde-oynatiyor85501_2

Bu ekran kart 75 watt güç tüketimi ile, güç kaynağınız pek zorlamayacak cinsten bir kart olduğu anlaşılıyor.

AMD Radeon RX 460 Özellikleri

  • 2 GB GDDR5 Bellek birimi bulunuyor.
  • 128-Bit Veri yolu üzerinden aktarım gücü ile gelecek.
  • 14 işlem birimi ve 896 Stream işlemcisine sahip olacak.

AMD Radeon RX 470 İncelemesi

AMD Radeon RX 470 ekran kartı için ilk olarak söyleyeceğimiz şey, 70’in üzerinde AAA oyununu Full HD ayarlarda tatmin edici seviyede performans verdiği ve minimum 70 FPS seviyesinde bir analiz yapıldığıdır. RX 460’a göre oldukça iyi performansa sahip olan bu kart, Polaris 10 mimarisine sahip olduğu biliniyor.

Söylenenlere göre RX 480 kartı ile aynı şekilde üretilen ancak bu kartın biraz daha kırpılmış ve fiyatı ucuzlatılmış hali olarak görünüyor.

AMD-Radeon-RX-460-MOBA-oyunlarini-Full-HDde-oynatiyor85501_1

AMD Radeon RX 470 Özellikleri

  • 4 GB GDDR5 Bellek birimi bulunuyor.
  • 256-Bit Veri yolu üzerinden aktarım gücü ile gelecek.
  • 32 işlem birimi ve 2048 Stream işlemcisine sahip olacak.
  • 1206 MHz çekirdek hızına sahip olan bu kart, 7 Gbpz efektif hızına sahip görünüyor.

Uygun fiyata alınabilecek ve yüksek performans sunacak bu iki kartın çıkış tarihi ile alakalı bir bilgi bulunmuyor. Fiyat olarak ise; AMD Radeon RX 460 fiyatı 99 dolar civarında olması beklenirken, AMD Radeon RX 470 fiyatı ise 149 dolardan satışa sunulması planlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler