Alcatel’den telefonsuz çalışabilen VR gözlüğü

Günümüzün teknoloji devleri arasında sanal gerçeklik cihazları arasındaki geliştirme yarışı büyük bir hızla devam ediyor. Her firma bu gelecek vaat eden bu büyük pazarda bir an önce yer edinmek istiyor. Alcatel firması da bu yarışa katıldı. Diğer sanal gerçeklik gözlüklerinden ayrılan önemli bir özellik olan bilgisayar veya telefona ihtiyaç duymayan sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdi.

Alcatel’in duyurusunu yaptığı 3 farklı VR ürününü sanal gerçeklik içeriklerinin hazırlanmasını ve izlenmesini sağlıyor. 210 derecelik balık gözü lense sahip olan Alcatel 360 Camera‘nın iki farklı modele sahip ancak iki modelde neredeyse ebat haricinde aynı özelliklere sahip.

Sanal gerçeklik içeriklerinin izlenmesini sağlayan, telefona veya bilgisayara ihtiyaç duymayan Alcatel Vision ise yaklaşık 3 saat kullanım imkanı sağlıyor. 17 milisaniye tepkime süresine sahip olan ürün 120 derece görüş açısı sunuyor. Ayrıca gözlük kullanan kişilerinde gözlüksüz olarak cihazı kullanması mümkün.

Alcatel Vision VR her ne kadar telefona veya bilgisayara ihtiyaç duymasa bile aslında kendi içinde bir akıllı telefon bulunuyor. 8 çekirdekli işlemci, 3 adet 3.8 inçlik FullHD ekran, 3 GB RAM, 32 GB hafıza, Bluetooth, LTE, Wi-Fi, ivme ölçer, yakınlık sensörü ve jiroskop  cihazın donanım özellikleri arasında yer alıyor.

Cihazın 2016 sonunda doğru 500-600 dolar civarında ilk olarak Çin pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler