Alcatel OneTouch Idol 3 İncelemesi

Alcatel’in orta üst segment arasına konumlandırdığı Alcatel OneTouch Idol 3’ü sizler için detaylı bir şekilde inceledik. Tüm detayları ve özellkleriyle OneTouch Idol 3 incelemesi yazımızda.

Alcatel’in çıkarmış olduğu başarılı modellerden olan Alcatel OneTouch Idol 3 cihazınızı sizler için detaylandırdık. İlginç özellikleri bulunan cihazın tüm detayları ve artı yönlerini bir araya getirdik.

Alcatel OneTouch Idol 3 Özellikleri

Fiyatı ve sahip olduğu özellikleriyle kendisini orta üst segmentin arasına konumlandıran OneTouch Idol 3, 1500 TL fiyat bandında satışa çıktı. Başarılı ses kalitesi sunan hoparlörleriyle dikkat çeken cihazın ekranı baş aşağıya veya düz olarak kullanılabiliyor.

Qualcomm’un daha çok orta segmente hitap eden ve performanslı bir şekilde çalışan Snapdragon 615 ile çalışan OneTouch Idol 3, 5.5 inçlik büyük bir ekran ile geliyor. Cihazın kutusundan çıkan JBL marka kulaklıkta başarılı bir ses kalitesi sunuyor.

Teknik detaylar

1920×1080 yani Full HD çözünürlük sunan 5.5 inçlik IPS LCD panel kullanan bir ekran ile %72.7 ekran/kasa oranını yakalamayı başaran Alcatel Idol 3, Qualcomm’un Snapdragon 615 işlemcisinden gücünü alıyor. Cihazda grafik birimi olarak Adreno 405 tercih edilmiş.

16 GB dahili depolama alanıı ve 2 GB RAM’e sahip olan OneTouch Idol 3, 141 gram ağırlığa ve 7.4mm kalınlığa sahip. Özellikle ön kamera tarafında ciddi bir iddiası bulunan cihazın arka tarafında 13 megapiksel ön tarafındaysa 8 megapiksellik bir kameraya yer verilmiş.

128 GB’a kadar microSD kart desteği sunan cihaz ile depolama alanınızı bu seviyede yükseltebiliyorsunuz. Stereo hoparlörü bulunan ürünün ses kalitesi de standart cihazların üzerinde. Bataryası ile de güven veren cihaz 2910 mAh kapasiteli bir batarya ile karşımızda.

Alcatel OneTouch Idol 3 Artı Yönleri

Standartların üzerinde bir kaliteyle çekim yapmanızı sağlayan başarılı ön kamerası ve güçlü performansının yanında şık tasarımı da eklendiğinde cihazın artı özelliklerini bir paragrafta bir araya getirmiş oluyoruz.

Cihazın olumsuz tarafına baktığımızda Android platformunda 2GB RAM’in yavaş yavaş yetersiz kaldığını görüyoruz. RAM 3 GB olabilirdi. 1599 TL’den satışa çıkan cihazın fiyatının şuan 849 TL’ye düştüğünü de söylelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler