Alcatel Modüler Tasarımlı Telefonunu Geliştirdi

Alcatel’in  MWC 2017‘de 5 adet akıllı telefon tanıtacağı iddiaları ortaya çıktı. Cihazlardan birinin ise modüler bir model olabileceği iddiası teknoloji dünyasında oldukça merak uyandırdı.
Modellerin tamamıyla ilgili detaylı bilgiler henüz olmasa da modüler olduğu iddia edilen cihazla ilgili birkaç detay açığa çıkmış durumda. Söz konusu modelin arka kapağının çıktığı ve bu sayede farklı modüllerin takılabileceği belirtiliyor. Modüllerden birinin cihazın arka kısmını tamamen LED lambalarla kaplaması bekleniyor. İddialara göre bu lambalar telefonda çalınan müziğin ritmine uygun olarak renk değiştirme özelliğine sahip olacak ve oldukça havalı bir görüntü ortaya çıkacak.  8 çekirdekli MediaTek işlemcinin kullanıldığı cihazda 13 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunuyor. Modüler cihazın ön kamerasının çözünürlüğü hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Aynı şekilde cihazın ekranı, RAM’i ve depolama alanı gibi diğer önemli detaylar da henüz açığa çıkmış değil. Alcatel Idol 5 olarak isimlendirilme ihtimali bulunan modüler cihazın 320 Euro fiyat üzerinden piyasaya sürülmesi bekleniyor. Modüler cihazın Alcatel’in amiral gemisi olarak pazara sunulacağı teknoloji dünyasında konuşuluyor. Alcatel’in 5 yeni adet modelini 26 Şubat tarihinden düzenlenecek MWC 2017’de tanıtacağı belirtiliyor.

Ayrıca MWC 2017’de Sony’nin de 5 farklı model tanıtacağı iddialarını hatırlatmakta fayda var. Görünüşe göre MWC 2017 sayesinde pek çok akıllı telefon ile tanışacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler