Alcatel Idol 5S Tanıtımdan Önce Görüntülendi

Akıllı telefon markaları içerisinde genelde çok üst düzey özelliklere sahip olan dev markaların akıllı telefonları gündem oluyor. Bilgisayar sistemlerine yetişen teknolojiler ile beraber üst düzey akıllı telefonların zaten bir adım önde olması kabul edilebilir bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Fakat bunun dışında bir de akıllı telefon kullanıcılarının bütçelerine de hitap eden üst düzey olmasa da daha ideal akıllı telefon serileri ile gelen markalarda yok değil. Bunlardan birisi de Alcatel. Alcatel Idol serisi ile kullanıcıların karşısına çıkan markanın son telefonlarından birisi ise Alcatel Idol 5S oldu.

Alcatel Idol 5S Özellikleri Netlik Kazanıyor

Henüz tanıtımı yapılmasa da çıkışına kesin gözü ile bakılan yeni seri akıllı telefonun sahip olacağı özellikler için ise yeni yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Zaten bir süredir konuşulan teknik detayları için şimdilerde de performans testlerinin sonuçlarının ortaya çıkması ile beraber Alcatel Idol 5S akıllı telefonu içerisinde ne gibi sistemler yer alacağı netlik kazanmaya başladı.

Alcatel Idol 5S

Bu noktada telefonun ilk dikkat çeken detayının ise işlemcileri olduğunu belirtelim. Zira orta segment olarak gösterilse de iddialara göre Alcatel Idol 5S içerisinde MediaTek HelioP20 işlemcileri kullanılacak. Bu durumda akıllı telefonun aslında biraz daha düşük bir seviyede olacağı belirtiliyor. 1,69 GHz saat hızına sahip olan işlemcilerin ne kadar performans sergileyeceği de tartışılır. Bunun dışında belli olan bir diğer detayın ise Ram bellekler.

3 GB Ram bellek barındıracağı düşünülen akıllı telefonun geri kalan sistem özellikleri ve tasarımları ise henüz netlik kazanmış ya da ortaya herhangi bir iddia ile çıkmış değil. Genel olarak benzer modellerden fiyat konusunda da ayrılması beklenen serinin bu konuda ise diğer modellere göre çok daha düşük fiyat aralıklarında olacağı da düşünülüyor.

Net rakamlar belli olmasa da Alcatel Idol 5S akıllı telefonlarının fiyat konusunda ise 340 dolar civarlarında olması bekleniyor. Bakalım yeni seri akıllı telefonların net özellikleri ve fiyatları nasıl olacak? Yeni serisinin tanıtımının ise kısa süre sonra yapılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler