Akıllı telefon Top 10 listesi – işte en iyiler karşınızda

Yurtdışında yapılan ve akıllı telefon dünyasının kalbi tutulan listede yapılan güncelleme ardından hiçbir Apple modeli listede kendine yer bulamadı.

Genelde güncel modellere yer verilen listede sadece Amiral Gemisi olarak adlandırılan cihazlar yok. Kriterlere göre seçilen liste için tüm segmentten cihazlar inceleniyor ve bir değerlendirme yapılıyor. En önemli konulardan birisi fiyat performans olduğunu söyleyebiliriz. Yani düşük maliyetlerle yüksek donanım en çok göze batan özellik olsa da, bu donanımı efektif kullanmak da önemli.

10 – Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung’un istila ettiği listedeki belki de en iyi cihazı ama S7’de olduğu gibi fiyatı onu aşağılara itiyor.

9 – Samsung Galaxy J2

Temmuz ayında henüz yeni piyasa çıkan ve listeye son sıralardan giren bu cihaz giriş seviyesi için oldukça iyi alternatifler arasında yer alıyor.

8 – Samsung Galaxy S7

Kesinlikle efsane olmaya aday bir model. Ancak rakiplerinden çok daha fazla pahalı olması onu listenin üst sıralarının çıkmasındaki yegane engel olduğunu söyleyebiliriz.

7 – Samsung Galaxy J7

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında piyasaya sürülmesine ve kendisinden daha yeni ve üstün özelliklere rağmen hala listede yer alması bu cihazın ne kadar iyi olduğunun da bir göstergesi.

oneplus-3-6 – OnePlus 3

Bu Amiral Gemisi katili lakabını ilk modelinden beridir gururla taşıyan bir akımın son temsilcisi. Bu kadar yüksek seviyede bu kadar ucuza nasıl piyasaya sürüyor, bazen akıl almıyor. Yoksa hiç mi kar etmiyorlar diye düşündüren bu modelin şarj süresi sorunları listede biraz aşağılara düşmesine neden oldu.

5 – Samsung Galaxy J3

2016 yılı başında çıkan bu cihaz da orta hatta giriş seviyesinde bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Birçok akıllı telefon kullanıcılarının isteklerini makul ölçülerde karşıladığı için kendisine listede yer bulmuş durumda.

4 – Samsung Galaxy J5

Orta Segmentte birçok kişinin isteklerini karşılayabilen bir cihaz. Kendisinden sonra çıkan birçok modele rağmen listede kendisine hala yer bulmasının nedeni onu önemli bir cihaz haline getirse de bir efsane olması beklenmiyor.

3 – Motorola Moto G4 Plus

Kesinlikle fiyat/performans canavarı. Motorola’nın neler yapabileceğini ve yabana atılmaması gerektiği gösteren bir cihaz.

2 – Samsung Galaxy J7

Samsung istilası içerisinde bulunan listedeki son Samsung modeli J7. 2016 yılında çıkan bu cihaz, daha çok fiyat/performansı ile öne çıkıyor.

1 – Xiaomi Redmi Note 3

Çinli üretici Xiaomi, ucuz ve kalitesiz Çin malı deyimini yıkan, hem ucuz hem kaliteli Çin Malı mottosuyla çıkarttığı cihaz listenin ilk sırasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler