HTC Akıllı Saatlerinin Gelmeyeceği Açıklandı

Akıllı telefonları ile beraber teknoloji dünyasında hatırı sayılır bir yer edinen HTC, son dönemde ise bir türlü istediği satış rakamlarını elde edememişti. Özellikle markanın son çıkan akıllı telefonlarında marka beklenen satış rakamlarının bir hayli gerisinde kaldı.

Zaten bu noktada markanın akıllı telefonlarının yeni sürümlerini de piyasaya sürmediği de öğrenilmişti. Toplam gelir oranlarında da ciddi düşüşler yaşayan firma tarihinin en düşük gelirlerini de elde edince marka hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya başlanmıştı. Son gelen iddialar ile beraber markanın artık gelirlerini arttırmak için yeni ürünler üretmeye gideceği ve ilk ürünlerinde akıllı saat olacağı iddia edilmişti.

Akıllı Saat Üretimi Yapılmayacak

Uzun süredir konuşulan yeni seri akıllı saatlerin görsellerinin bile yayınlandığı haberleri de teknoloji dünyasında gündem olmuştu. Hatta ilk iddialar sonrasında saatlerin belli başlı özellikleri de paylaşılmış ve markanın farklı bir tasarımla yeni bir akıllı saat modeli neredeyse doğrulanmıştı. Hemen herkes HTC’nin akıllı saatlerini yayınlamasını ya da akıllı saatleri için açıklama yapmasını beklerken gelen haber ise şaşkınlığa yol açtı. Zira yapılan açıklama ile beraber akıllı saatlerin duyurulması bir yana dursun akıllı telefon devi saat üretimini yalanladı.

HTC akıllı saat

Yeni saat ile ilgili detayların ve tanıtım tarihinin paylaşılması beklenirken bir anda saatlerin iptal olduğunun açıklanması ise gündem oldu. Söz konusu açıklamada ise yayınlanan görsellerin gerçeği yansıtmadığı ve markanın hiçbir akıllı saat üzerinde çalışmadığı da belirtildi.

HTC Akıllı Saat Üretmeyecek Mi?

HTC tarafından yapılan bu açıklama sonrasında bir anda kafaları karıştıran adımlarda geldi. Teknoloji devinin akıllı telefonları için yeni seri akıllı saatlerini piyasaya sürmeyeceğinin öğrenilmesi sonrasında markanın bundan sonrada herhangi bir akıllı saat planı olup olmadığı da merak konusu oldu.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak kısa vadede HTC herhangi bir akıllı saat üzerinde çalışmayı düşünmüyor. Bu markanın bundan sonra yeni akıllı saat modelleri üzerinde bir daha çalışma yapmayacağını mı yoksa uzun vadede akıllı saat üretimi görebilecek miyiz? Şimdilik merak konusu. Öyle ki şimdilik sadece akıllı telefonlar üzerinde bir çalışma yapıldığı iddiaları da var.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler