Atari Oyunlarına Sahip Akıllı Saat Geliştirildi

Son zamanlarda aktivite takip cihazları arasında en popüler olan akıllı saat ve akıllı bileklikler hakkında oldukça fazla haber ortaya atılıyor. Akıllı saatler özellikle sunduğu pratik özellikler sayesinde tercih ediliyor. Kullanıcılar akıllı saatlerinden hayatlarını kolaylaştırmasını bekliyor. Atari ortaklığı ile geliştirilen FMTwo ise akıllı saat dünyasına yeni bir boyut katıyor. Artık akıllı saatler üzerinden oyun oynamak mümkün olacak.

Kullanıcılarına vazgeçemeyecekleri bir oyun zevki yaşatmak isteyen yeni cihaz 1,63 inç boyutunda dokunmatik AMOLED ekrana sahip. Oyun oynamayı bir tutku haline getirmiş kişiler için tasarlanan cihaz kullanıcılara akıllı saatlerinden oyun oynama deneyimi yaşatacak. Kulağa ilginç gelen bu akıllı saat gücünü Snapdragon Wear 2100 işlemciden alacak. Akıllı saat, özelleştirilmiş Android Marshmallow sürümü ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Işık sensörü, ivme ölçer ve jiroskop özelliklerini bulunduran cihaz 400 mAh pil kapasitesiyle sunuluyor. USB-C girişine sahip cihaz 802.11b/g/n Wi-Fi ve Bluetooth 4.1 bağlantılarına sahip.

Eylül Ayında Piyasaya Çıkacak

Merak edilen cihaz içerisinde 20 adet ön yüklü mini oyun bulundururken tıpkı diğer akıllı saatler gibi bildirimlere erişmeyi sağlıyor. Dileyen kullanıcılar, takvim, hesap makinesi, kişiler, aktivite takibi, alarm, hava durumu, kronometre ve müzik çalar uygulamaları da kullanabilecek. Cihazın depolama alanını microSD kartlar aracılığıyla yükseltmek mümkün böylece kullanıcılar daha fazla uygulama ve oyun yükleme şansına sahip olacak. Yeni akıllı saat Kickstarter’da 75 bin dolar destek bekliyor, ürüne sahip olmak isteyen kullanıcılar ise 100 dolar bağış yapmak zorundalar. Gameband akıllı saatin Eylül ayında ise piyasaya çıkması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler