Apple Watch 2 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Bundan yaklaşık 2 sene kadar önce adından söz ettirmeye başlayan Apple watch yeni tasarım akıllı saati ile hayranlarının karşısına çıktı. Uluslararası alanda akıllı saat piyasasında adından en çok söz ettiren ve zirveyi kimseye kaptırmayan Apple watch, bu seriye devam ettirmeye kararlı görünüyor ki, Apple Watch series 2 olarak adlandırılan saatin detaylarını gün yüzüne çıkardı.

Apple Watch 2, ortalama 50 metre seviyesine kadar su geçirmeyen dayanıklı bir yapıya sahip. Ayrıca bu segmentte suya dayanıklı ilk ürünü olarak adlandırılabilir. Teknik anlamda ise yeni bir hoparlör sistemine sahip olduğu belirtilmekte. Suya dayanıklı olarak tasarlanmış hoparlör sisteminin yanı sıra içerisine su dahi girse, giren suyu kendi kendine tahliye edebilme özelliğine sahip. Özellikle yüzme aktiviteleri ile ilgilenen kişiler için en çok tercih edilen saat olma özelliğini taşıyor.

Apple Watch 2, çift çekirdekli bir işlemciye sahip olmasıyla birlikte ilk nesline göre işlemci anlamında ortalama yüzde 50, grafik anlamında ise iki kat daha seri olduğu belirtiliyor.

Apple Watch 2, 16 Eylül tarihinde satışa çıkacağı belirtilirken, Türkiye fiyatı ile çıkış tarihi henüz netlik kazanmadı. Yurtdışında 369 dolar seviyesinden satışa çıkacağı konuşulurken şimdiden büyük bir ilgi odağı olması hayranlarını heyecanlandırmaya yetti.

Popüler Haberler

İlgili Haberler