Apple Akıllı Saat Pazarında Rakip Tanımıyor

Apple ürettiği cihazlarla bulunduğu her sektöre ağırlığını koyarken çoğu platformda da zirveyi göğüslüyor. Adını her zaman başarıyla duyuran bir şirket, ortaya çıkan son verilere göre Apple Watch sayesinde akıllı saat sektöründe de ciddi bir başarı yakalamış durumda.

Bugüne kadar Apple tarafından Apple Watch satışlarına ait bilgiler pek paylaşılmıyordu. Yakın zaman ise Apple CEO’su Tim Cook, son zamanlarda akıllı saatlere çok yoğun bir talep gösterildiğini ve rekor bir satış performansı elde ettiklerini duyurdu.  Canalys tarafından hazırlanan rapore göre ise 2016’nın son çeyreğinde 6 milyon adet Apple Watch satışı gerçekleştirildi. Apple’ın yılın son çeyreğinde elde ettiği gelirin 2.6 milyarı Apple Watch’a ait. Verilere göre Apple Watch satış oranları geçmişe göre yüzde 12’lik bir artış yaşadı böylece Apple, akıllı saat pazarının yüzde 80’ini elde etmeyi başardı.

Apple’ı Fitbit Takip Ediyor

Akıllı saat pazarında Apple’ın ardındaki şirketlere baktığımız zaman ise Samsung ve Fitbit’in başarısı göze çarpıyor. Tamamen akıllı aktivite cihaz üreticisi olan Fitbit, akıllı saat pazarında yüzde 17’lik bir paya sahip. Şirketin son zamanlarda geliştirdiği teknolojiler ile gelecek yıllarda daha büyük bir paya sahip olması bekleniyor. Samsung’un ise yüzde 15’lik pay ile Fitbit’in gerisinde kaldığını hatırlatalım. Ayrıca Xiaomi’nin akıllı saat modeli akMi Mand 5,5 milyon adet kişiye ulaşarak kendi rekorunu kırmış bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler