Akıllı Atlama İpi Geliyor

Teknoloji dünyasının sürekli olarak geliştiğini söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemde akıllı ürün teknolojileriyle beraber bir hayli gelişmeye başlayan teknoloji sektörü akıllı telefonlarla beraber adeta çağ atladı. Bununla beraber ilk olarak telefonlarda kullanılan akıllı teknolojiler kısa süre içerisinde ise birçok üründe kullanılmaya başlandı. Öncelikle televizyonlarda daha sonra ise ev eşyalarında derken şimdilerde ise spor aletleri akıllı teknolojilerle donatılmaya başlandı. Öncelikle kalori hesaplayan saatler ardından bileklikler derken şimdi ise akıllı atlama ipleri piyasaya sürülmeye başlandı.

Spor Verilerini Kayıt Edecek

Yeni yeni piyasaya sürülmeye başlanan Smart Rope adının verildiği akıllı atlama iplerinin spor konusunda kullanıcılara epey bir kolaylık sağlayacağı belirtiliyor. Zira akıllı atlama ipleri sayesinde kullanıcıların ip atlama verilerini kayı edebileceği belirtiliyor. Bunun dışında ipin led ekranı sayesinde kullanıcıların hangi konumda nasıl bir şekilde atlama yapacaklarının da atlama ipleriyle belirleneceği de belirtildi. Kısa süre içerisinde spor marketlerinde satışına da başlanan ürünlerin spor verilerini yanı sıra kullanıcıların kaç atlama yaptıklarının ve bu ip atlama performansı ile ne kadar kalori yaktıkları da Smart Rope sayesinde görüntülenebilecek. Tüm bu spor verilerinin de kullanıcıların doğrudan profillerine kayı edilebileceği de belirtildi.

Akıllı Telefonlar İle Bağlanabiliyor

Bu noktada akıllı atlama ipi teknolojisinin kullanıcılara sunduğu bir diğer yeniliğin ise spor verilerinin akıllı telefonlara gönderiliyor olması. Yani artık sporcular ip atladıktan sonra kablosuz bağlantılar ile doğrudan akıllı telefonlarına gönderebilecek. Bu noktada kullanıcıların atlama verilerini kontrol etmek ve bunun dışında da antrenmanla kaç kalori yakıldığının da bu şekilde akıllı telefonlarda yer alacak. Akıllı telefonlarda yer alacak olan bu verilerle beraber kullanıcı spor ajandası da oluşturup spor verilerinin kayıt edilmesi de sağlanacak. Sporcular için büyük avantajlar sağlayacak olan atlama iplerinin sonrasında nasıl teknolojiler kullanılacağı ise merak edilmeye başlandı. Zira artık teknoloji sayesinde akıllı spor aletleri de görmeye başladık. İlerleyen dönemlerde de birçok spor aleti için teknolojiden yararlanılacağı da kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler