9.7 inç iPad Pro İncelemesi

Apple’ın en yeni ve en güçlü tablet modellerinden olan 9.7 inç iPad Pro modelini sizler için inceledik ve yorumladık. Bakalım cihazın artıları, eksileri, etkili olduğunu konuları neler? Detaylar yazımızda.

Apple, Let Us Loop You In adlı etkinliğinde bildiğiniz gibi iPhone SE modelinin yanında 9.7 inç iPad Pro modelini de tüm dünyanın karşısına çıkartmıştı. Bu yazımızda iPad Pro modelini konu ediniyoruz.

9.7 inç iPad Pro Teknik Özellikleri

Tasarım çizgileriyle iPad Air 2 ile çok yakın bir cihaz olan 9.7 inç iPad Pro, ince tasarımı ve metal kasasıyla tüm tabletler arasında en şık olanın kendisini olduğu ortaya koyuyor. iPad Air 2’den farklı olarak bu modelde Rose Gold renk seçeneği ve iPhone 6, iPhone 6s modellerinde görmeye başladığımız kamera çıkıntısını görüyoruz. Açıkçası bir tablette böyle bir kamera çıkıntısı olması pek hoş olmamış.

444 gram ağırlığındaki cihaz en kalın yerinde 6.1 mm kalınlığa sahip. 12.9 inç iPad Pro’da olduğu gibi dört adet hoparlör bu cihazda da yer alıyor. Önceki nesillerden farklı olarak ses kalitesi de bu cihazla beraber oldukça yükseliyor.

Adından da belli olduğu gibi 9.7 inç ekrana sahip olan cihaz 2048×1536 çözünürlük sunuyor. Eski nesilden farklı olarak ekranda True Tone teknolojisi de yer alıyor. Bu özellik sayesinde ortam şartlarına göre beyaz ayarı ve renk otomatik olarak düzenleniyor.

Apple’ın kendi üretimi olan Apple A9X işlemcisinden gücünü alan modelde 2 GB RAM, PowerVR Series 7 grafik birimi, 12 MP iSight ana kamera ve 5 MP ön kamera bulunuyor.

Bu kamera ile çoğu akıllı telefondan daha iyi performans ve kalite sunan cihaz 4K’ya kadar video kaydı alabiliyor, kamera kalitesini özetlemek gerekirse iPhone 6s kamera olarak ne sunuyorsa bu cihazda aynısını sizlere sunuyor.

Depolama tarafında 32 ve 128 GB seçeneklerinin yanında ilk kez 256 GB depolama alanı görüyoruz.

9.7 inç iPad Pro Artı Yönleri

Cihazın sunduğu performansa piyasadaki hiçbir tabletin erişemiyor olması ürünün ilk artı yönü olarak gösterilebilir. Yıllardır korunan şık tasarım da cihazın göze hoş gelen yönlerinden, bazı insanlar ekran/kasa oranını kötü bulsa da bu cihazın bir tablet olduğunu ve köşelerin cihazı tutmak için kullanıldığını unutmamak gerek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler