MediaTek Duraklama Noktasına Geldi

MediaTek, uygun fiyata kaliteli performans sunan telefonlarda karşımıza çıkan bir işlemci üreticisi olarak tanınıyor. Özellikle Çinli üreticilerin uygun fiyatlı telefonlarında tercih edilen MediaTek bünyesindeki kaliteli yongalara sahip olmasına rağmen uygun fiyatlarla sunuluyor. Hatta son dönemlerde MediaTek işlemcilerin başarısı Çin’i de aşarak Sony gibi telefon üreticileri tarafından da tercih edilmişti.

Son dönemde MediaTek adına sürekli olumlu gelişmeler yaşanırken, şirket de hızlı bir yükseliş içerisindeydi fakat şu anda MediaTek için zorlu günler başlamış durumda. Şirketin üst seviye akıllı telefonlar için üretilen yeni işlemcisi Helio X30 büyük beklentilerle üretilmişti fakat akıllı telefon üreticileri yeni işlemciye beklenen ilgiyi göstermedi.

Bazı Şirketler Siparişlerini İptal Etti

Üstelik yeni işlemci Helio X30 için, MediaTek‘in sürekli müşterileri olarak bilinen Oppo ve Vivo gibi Çinli markalar da henüz talepte bulunmadı. Ayrıca bir diğer gelişme de LeEco ve Meizu‘nun verdikleri Helio X30 işlemci siparişlerini iptal ettikleri yönünde oldu. Tüm bu yaşananlardan sonra MediaTek duraklama noktasına geldi. Yeni işlemcisiyle hayal kırıklığına uğrayan ve zorlu günler geçiren MediaTek‘in bu durumu nasıl atlatacağı merak konusu.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler