50 dolara akıllı telefon: Blu R1 HD

Blu R1 HD size 50 dolara akıllı telefon sahibi olmanıza imkân veriyor. Üstelik birçok özelliği Motorola G4 ile yarışabilen cinsten.

Aslında sizlere hemen her segmentten akıllı telefonlarla ilgili haberler geçiyoruz. Genelde ilgi alaka hep amiral gemisi sınıfı diye belirtilen yüksek donanım özelliklerine ait cihazlarda oluyor.

Ancak bugün size haberini hazırladığımız cihaz Blu R1 HD, Amazon üzerinden taahhütlü olarak 49, taahhüt süz olarak ise 99 dolara satılıyor.

Gelin hep beraber bu paralara ne gibi özellikler alınabiliyor bir bakalım hem de bazı kıyaslamalarda bulunalım.

Cihazın özellikleri neler?

Cihazın kullandığı işletim sistemi olarak Android seçilmiş. Android 6.0 Marshmallow sürümüyle yüklü gelen cihazın aslında öyle performans anlamında yorun yaşadığı söylenemez.

BLU-R1-HD-G09

Cihazın ekranı 5 inç. Ekranın gövdeye olan oranı ise yüzde 68,2 ye denk geliyor. Corning Groilla Glass 3 ile korunan ekranın çözünürlüğü ise 720×1280. 452 nit parlaklık sunan ekran ortalama değer olan 441 nit değerinden fazla olsa da görüntünün çok kaliteli olduğu söylenemez.

Cihazda MediaTek MT6735 chipset bulunuyor. Bu chipset 4 çekirdekli ve 1,3 GHz de çalışan Cortex-A53 işlemcisi ile Mali-T720 grafik biriminden oluşuyor.

Cihazın iki farklı modeli mevcut. Bunlardan birisi 8 GB dahili bellek ve 1GB ram diğerinde ise 16GB dahili alan ve 2GB bellek bulunuyor.

Blu R1 HD’nin arka kamerası 8MP iken ön tarafta 5MP’lik bir de kamera bulunuyor. Ancak izlenimlerimiz kamera performansının aynen ekrandaki görüntü kalitesinde olduğu gibi çokta iyi olduğunu söylemek mümkün değil.

Cihaz 2500 mAh bataryası ile birlikte 3G modunda 15 saat bekleme süresi vadediyor. Cihazın microSD yuvası bulunurken aynı zamanda çift sim kartı da destekliyor.

BLU-R1-HD-G03

Cihaz hakkındaki düşüncelerimiz

Genel olarak cihaza uzaktan bakıldığında Galaxy S7 büyüklüğünde olduğunu söyleyebiliriz. Cihaz kesinlikle harflerle oynanarak üst seviye modellere benzetilmiş veya imitasyon olarak isimlendirilen modellerden daha iyi gözükse de 50 dolara almak isteyenler için bazı eksikliklerin olduğunu söyleyebiliriz.

Can sıkıcı noktaların başında cihazı 50 dolara satın aldığınızda Amazon’un reklamları çıkıyor. Üstelik öyle böyle değil. Sanki cihaza virüs girmiş gibi sağdan soldan çıkıveriyorlar.

Kamerası ve görüntü kalitesi standartlarda değil. Ancak bu fiyat göze alındığında makul bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Bir de tabi performans açısından iyi ancak öyle oyunlara falan yaklaşayım demeyin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler