10 TL’ye Telefon Olur mu? Freedom 251 İle Olur!

Teknolojinin gelişmesi ile beraber artık herkesin en az bir tane akıllı telefon sahibi olduğu bir çağa girmiş bulunmaktayız. İlk okula giden çocukların elinde son model telefonları görürken, yaşça ilerlemiş kişilerin elinde de bu son model telefonlar var! Artık herkes akıllı telefon kullanıyor. Peki sizce bu kadar fazla para vermek mantıklı mı? İşte size dünyanın en ucuz akılı telefonu Freedom 251!

İşçiliğin düşük fiyatta ve fabrikasyonun uygun olduğu Hindistan’da üretilecek olan bu ürün, Ringing Bells adlı firma tarafından çıkarılıyor. Bölge şartları göz önüne alındığında çok uygun maliyetlere getirilen bu ürün, büyük firmaların malzemelerini de içerdiği tahmin ediliyor. İsmindeki 251 sayısı aslında onun fiyatını temsil ediyor. Freedom 251 fiyatı ise sadece 251 rupi para cinsinden satılacak. Dolar olarak bu para birimi 4 ile 7 dolar arasında bir değişkenliğe uğrayabiliyor.

Yemek Parası Freedom 251 Alın!

Türk lirasına kur uygulandığında sadece 10 TL’ye tekabül eden Freedom 251 cihazı, hemen hemen bir öğünlük yemeğe bedel bir fiyata sahip. Böylesine ucuz bir satış fiyatına sahip olan ürün ise 200 BİN adet üretilecek. Arz talep ölçmek adına bu sınırda üretilecek olan cihaz; ülkemize gelene kadar biter mi bilinmez ama ülkemizde pahalanacağı kesin!

hindistan-da-sadece-10tl-ye-satilan-telefon-freedom-251-haftaya-satisa-cikiyor-705x290

Freedom 251 Özellikleri

1 GB RAM ve 8 GB depolama alanına sahip olan cihaz, çift simkart teknolojisine sahip olacak. 1.3 Ghz işlemci hızıyla gelecek olan cihaz 1.800 mAh batarya besleyecek. (Powerbank’lerden daha ucuz) Media arabirimi olarak ise arka tarafta 8 MP ve ön tarafta 3.2 MP kamera ile geliyor.

Freedom 251 Türkiye’de 160 ÖTV Vergisi İle Gelecek!

Resmi gazetede yayınlanan bildiriye göre yapılan hesaplamalarla bu cihaz ülkemize 160 TL ÖTV vergisi ile geleceği hesaplanıyor. Yani 10 liralık bir ürüne yaklaşık 170 TL ödemek zorunda kalacağız. Keza bu fiyatta ülke şartlarına göre çok uygun olsa da tam tamına 16 kat daha fazla para ödemek tüketiciyi rahatsız ediyor.

Ülkemize bu ürünün geleceği hala meçhul olsa da, telefonunuz bozulduğunda veya acil bir telefona ihtiyaç duyduğunuzda Freedom 251 cihazı ilk başvuracağınız ürünler arasında yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler