10 Dakikada Dolum Yapabilen Powerbank’in Sermayesi Bağışlarla Toplandı

Henüz start-up aşamasında olan Çinli firma WPG, grafen teknolojisi sayesinde yeni bir powerbank geliştirdi. 10 dakika 5000 mAh dolum yeteneğine sahip cihazın üretiminin gerçekleşmesi için crowfunding sistemi ile sermaye toplanmaya çalışılıyor.

Grafen bazlı mobil cihaz batarya çalışmaları ilk olarak Huawei’nin Watt Laboratuvarları’nda geliştirilmişti. Huawei’nin uzun süre kullanım sunan kaliteli bataryaları piyasaya çıkarması beklenirken bu teknolojiyi ilk kullanan WPG isimli firma oldu. Yeni kurulan Çinli firma WPG, grafen teknolojisiyle ürettiği powerbank‘leri piyasaya sürme hazırlığı içinde.

Küçük bir firma olan WPG henüz start-up seviyesinde yer alıyor. Bu yüzden yeni geliştirdikleri powerbank için sermaye ihtiyacı duyuyorlar.  Ürün, Jindong üzerinden crowfunding yöntemiyle sermaye toplaması için paylaşıldı. Powerbank‘in üretimi için belirlenen fiyat 100.000 Yuan olmasına rağmen ürün için kısa bir sürede 216.810 Yuan bağış toplandı. Üstelik cihaz için 11 gün daha bağış toplanmaya devam edilecek. 

WPG Graphene Şimdiden Beğenileri Topladı

Bu kadar yüksek bağış toplaması ürünün kullanıcılar üzerinde olumlu bir etki bıraktığını kanıtlar nitelikte. Ayrıca şimdiden beğenileri toplayan powerbank‘in 12V/5A hızlı şarj özelliğine sahip olan 1000 mAh kapasiteli bir versiyonu da bulunuyor. Farklı hız ve güç versiyonlarıyla sunulacak cihazın verebileceği en yüksek güç performansı ise 18W olacak. Grafen teknolojisi de bu durumda devreye girerek aşırı ısınmaları önleyerek beğenileri topluyor.

WPG Graphene adıyla sunulacak powerbank mat siyah, gümüş, altın ve gül rengi seçenekleriyle piyasaya çıkacak. Cihazın net fiyatı ise tüm bağışlar toplandıktan sonra belli olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler