Zoom, Gerçek Zamanlı Çeviri Yapan Yapay Zeka Şirketi Satın Aldığını Duyurdu

Zoom, Kites (Karlsruhe Information Technology Solutions) olarak bilinen bir şirketi satın aldığını duyurdu. Kites şirketi, gerçek zamanlı çeviri ve deşifre yazılımı geliştiren bir firma.

Zoom tarafından yapılan açıklamaya göre, bu satın almanın amacı farklı dilleri konuşan insanların daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olmak ve video konferans uygulamasına çeviri yetenekleri eklemek.

Kites sitesindeki açıklamalara göre, ilk çalışmalar Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü’nde ortaya çıktı. Geliştirilen teknolojiler, İngilizce ya da Almanca ders veren profesörlerin öğrenciler tarafından daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak için sınıf içi çeviri amacıyla kullanıldı.

Zoom, zaten gerçek zamanlı kendi çeviri yazı uygulamasına sahipti. Ancak bu uygulama sadece İngilizce konuşan insanlarla sınırlıydı. Zoom destek sayfasında, mevcut canlı çeviri yazı uygulamasının doğruluk kriterlerini karşılamakta güvenilir olmayabileceğini belirtiyor.

Zoom şirketinin, Almanya’da Kites ekibinin çalışmalarını sürdüreceği bir araştırma merkezi açmayı düşündüğünü söyleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler