Yeni Seri GoPro Karma Drone Modeli Geliyor

Aksiyon kamerası denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan GoPro şimdilerde 4K su geçirmez aksiyon kamera serileri ile gündemde. Hem kameralarının özellikleri hem de kameralarının dayanıklılığı ile ün salmış olan markanın son dönemde ise yeni bazı atılımları olduğunu da biliyoruz. Özellikle kameraları ile bir bütün içerisinde çalışan drone cihazlarını piyasaya süren ve drone teknolojisi konusunda da beklenen adımları atan markanın ilk olarak ise GoPro Karma adını verdiği ürün ile beraber bu alanda yerini aldığını biliyoruz. Aslında hem kamera uyumu hem de diğer drone serilerinden farklı yapısı ile bir anda ilgileri üstünde toplamayı da başaran markanın satış rakamları da beklendiği gibi yüksekti.

GoPro Karma Yenilendi

Fakat her ne kadar GoPro Karma drone modeli hem satışlarda hem de tasarımsal açıdan başarı elde etmiş olsa da markanın kullanıcılarından kısa süre sonra şikayet mesajları gelmeye başlamıştı. Yapılan şikayetlerde ise serinin özellikle havadayken birden gücünün kesildiği ve drone serilerinin bir anda yere çakıldığı yönünde mesajlar ortaya atılmıştı.

GoPro Karma serisinde yaşanan bu sorunun ise sadece bir iki cihazda değil genel olarak tüm modelde yaşandığı da ortaya çıkmıştı. Konu hakkında ise çalışmalar yapan firma tüm drone serisini geri çağırmış ve Note 7 serisinde olduğu gibi satışlar durdurulmuştu.

GoPro Karma drone

Tüm bu haberlerden sonra ise GoPro Karma modelinin sorununun anlaşıldığı bilgisi verilmişti. Yapılan açıklama ile beraber seride bir pil sorunu ile karşı karşıya kalındığı ve bu sorunu çözmek için çalışmaların devam ettiği haberlerini görmüştük. Tüm bunların ardından beklenen haberi geldi. GoPro yaptığı açıklamada Drone üzerinde yer alan sorunları giderdiğini ve pilleri yenilediğini açıklandı.

Yapılan uzun süreli testlerde de başarılı olan modelin yeniden yenilenmiş yüzü ile satışa çıkacağı da belirtildi. GoPro Karma serisinin yeniden satışa çıkmasının ardından bir kez daha gündem olan markanın bunun dışında fiyat olarak ise 799 dolar gibi bir rakamı istediği de ortaya çıktı. Bu rakamlarla beraber ne kadar tercih edilir yaşan sorun ne kadar etki eder bilinmez ama GoPro Karma yeniden satışlarda.

Popüler Haberler

İlgili Haberler