Xiaomi, Erken Uyarı Sistemi ile 35 Depremi Kullanıcılarına Bildirdi

Xiaomi, MIUI arayüzündeki deprem uyarı uygulaması ile şiddeti 4 ve üzeri büyüklükteki 35 depremi, başarılı bir şekilde kullanıcılara bildirdiği açıklandı. Uygulama ile Çin’deki 25 ilde kullanıcılara destek sunuldu.

Çinli Teknoloji Şirketi Xiaomi, akıllı telefonlarında kullandığı MIUI arayüzünde geliştirdiği uygulama ile yaklaşan doğal afetlerle ilgili anlık bildirimler sunmak için erken uyarı sistemi kullanıyor. Şirket, bu çalışmaları hakkında bazı istatistikleri paylaştı.

Paylaşılan verilere göre; bu erken uyarı sistem uygulaması 500 günden fazla bir süredir kullanılıyor ve şu ana kadar şiddeti 4.0 ve üzeri olan 35 depremi tespit etti. Erken uyarı sisteminin, akıllı telefon ve TV dahil olmak üzere toplam 8.640.477 cihazda çalıştığı açıklandı.

Şirket yetkilileri, MIUI erken uyarı sistemini daha da iyileştirmek için Afet Azaltma Araştırma Enstitüsü ile birlikte çalışacağını duyurdu. Yapılacak iyileştirmeler ile gelecekte doğal afet vakalarında insanların büyük kayıplar vermesinin önlenmesi amaçlanıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler