Volvo Elektrikli Otomobil Üretmeye Başlıyor

Dünyanın en dayanıklı otomobillerinin üreticisi unvanını taşıyan Volvo, 2019 yılında ilk elektrikli otomobilini de satışa sunacak.  Volvo günümüzde de elektrikli otomobil konseptini de kullanarak çalışmalar yapıyor fakat bunlar hibrit otomobiller olarak karşımıza çıkmakta. Hem benzinli hem de elektrikli hibrit otomobiller Volvo’nun yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlarken ünlü otomobil şirketi tamamen elektrikle çalışan ilk otomobilinin 2019 yılında kullanıcıyla buluşacağı açıkladı.

Bugün elektrikli otomobil hakkında akla gelen ilk nokta otomobillerin cihazlarla kurduğu internet erişimi olarak biliniyor. Volvo’nun bu teknolojiler üzerine yapacağı çalışmalar ve oluşturacağı donanım hakkında net bilgiler bulunmuyor. Gelen son bilgilere göre ise şirket 2025 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli otomobil üretmiş olacak. Bu otomobiller kullanıcıların ihtiyaçlarına yüksek kalitede karşılık verecek ve kapsamlı bir donanıma sahip olacak.

Volvo Tesla’ya Rakip Olacak

Elektrikli otomobil konusunda beklentiler gittikçe yükseliyor hatta 2025 yılından itibaren gelişmiş ülkelerde şehir trafiğinde elektrikli otomobil zorunluluğu gelmesi bekleniyor. Bu iddialar göz önünde tutulduğunda Volvo, bir diğer elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın rakibi olma yolunda ilerliyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler