Volkswagen Golf Üretimi Durdu

Dünyanın en büyük araç üreticilerinden biri olan Volkswagen, Almanların en prestijli markalarından biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde ürettiği araçlarla beğeni toplayan ve Passat gibi bazı arabaları da klasik hale gelen Volkswagen, geçtiğimiz aylarda ile skandallar ile anılmaya başlamıştı. Zira dev markanın karbon emisyonu sonuçlarının sahte olduğu ve bunun için Volkswagen’in yazılımları değiştirdiği de ortaya çıkmıştı. Volkswagen karbon emisyonu sonuçlarında yapılan değiştirmeler ve hileler sonuçlarında ise Volkswagen birçok aracını geri çağırmak zorunda kalmıştı. Epey bir zarara uğrayan dev marka son olarak skandala karıştığı iddia edilen yazılımları ve araçları tamamen değiştirmişti. Bunun dışında sorumluları da işten çıkardığını açıklayan Volkswagen, son olarak ise yeni bir haber ile gündeme geldi.

Araç Üretimi Duruyor

Bu noktada Volkswagen’in yeni bir olay ile gündeme geldiğini de söylemek gerekiyor. Zira bu kez Volkswagen’in en çok üretimini yaptığı araçlardan biri olan Golf araçlarının üretiminin durduğu açıklandı. Açıklamada yer alan bilgilere göre iç döşeme ve vites topuzu konusunda dış tedarikçilerinde ürün alamayan Volkswagen, parça alamadığı için Golf üretimini de durdurma kararı aldı. Bir kez daha adı skandallar karışan dev otomotiv markasının bundan sonra Golf üretimi yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu. Zira iç döşeme parçalarının alınamaması durumunda Golf üretiminin tamamen kapanacağı da iddia ediliyor.

Passat Üretimi De Etkilenebilir

Gelen son bilgilerle beraber Golf üretiminin durmasının hemen ardından diğer bir amiral gemisi araçlardan biri olan Passat serisinin de bu durumdan etkilenebileceği de açıklandı. Eğer durum böyle devam ederse işten çıkarmalara başlayacağı da açıklanan Volkswagen’in bundan sonra ise nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu oldu. Zira şuan için sadece bir hafta üretimin durması durumunda Volkswagen’in 45 milyon dolar gibi bir kayıp içerisinde olacağı düşünülüyor. Durumun devam etmesi halinde ise dev işten çıkarmalar yapılacağı ve bu modeller için yeni anlaşmalar yapılabileceği de düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler