Vivo Tarafından, Drone Özellikli Akıllı telefon Patenti Alındı

Vivo tarafından alınan yeni bir patent, akıllı telefon içine drone eklemeyi sağlayan bir çalışmaya ait. İçinde drone olan bir akıllı telefon fikri oldukça heyecan verici.

Vivo’nun onaylanan patenti, akıllı telefona kameralı bir drone eklenmesini sağlıyor. Dört adet pervanesi olan ve kamera odaklı mini drone, çıkarılabilir şekilde tasarlanmış. Kullanıcılar akıllı telefonlarında, fotoğraf veya video çekerken drone ile çekimler yapabilecek. Alınan patent gerçekleşir mi bilinmez ama tasarım müthiş duruyor.

Patente göre, akıllı telefona yerleştirilecek drone, iki adet kamera içeriyor. Kameralardan bir tanesi ön ortaya, diğeri ise üst tarafa yerleştirilmiş. Bunun yanında, kızılötesi sensörlere yer verilmiş. Bu sensörler, navigasyon ve engeller için kullanılacak.

Vivo’nun patentine göre, bu akıllı telefonun bir bölümü drone yerleştirilmesi için kullanılıyor. Bu durumda akıllı telefona ait donanım bileşenleri için fiziksel alan kısıtlanmış oluyor. Telefonun bataryası daha küçük olmak zorunda kalabilir. Tabii tasarım aşamasından üretim aşamasına geçilirse bu gibi durumlar netleşecektir. Şimdilik tüm bu bilgilendirmeler birer varsayımdan ibaret olarak kalıyor.

Bakalım bu patent ilerleyen zamanda gerçek olabilecek mi?

Popüler Haberler

İlgili Haberler