USB Type-C Kablo ve Şarj Cihazları, Yeni Güç Derecelendirme Logoları Alacak..

USB-IF (USB Implementers Forum – USB Uygulayıcıları Formu) tarafından, tüketicilere USB Type-C kablolarının güç özelliklerini belirtmek için yeni sertifikalı kablo güç derecelendirme logoları duyuruldu..

USB Implementers Forum (USB-IF), USB teknolojisinin geliştirilmesi ve benimsenmesi için çalışan bir destek organizasyonudur.

Artık kablolarda, kablonun yapabileceği güç derecesini açıkça belirten yeni logo bulunacak. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, USB4 için ve USB Type-C kablolarda kullanılacak 240W logosu yer alacak.

Ayrıca 20Gbps veya 40Gbps hızlarını destekleyen USB4 kabloları, yalnızca yeni veri aktarım hızlarını değil aynı zamanda şarj hızını da gösteren yeni bir logoya sahip olacak.

Bu yeni hazırlanan logolar; tüm sertifikalı kablolarda, şarj cihazlarında ve ambalajlarında yer alacaklar. Böylelikle tüketici, kablolarının güç ve veri derecelendirmesinin ne olduğunu görebilecek. Ayrıca kablonun bu standartları karşılaması için USB-IF tarafından onaylandığını anlamış olacak.

Bu yeni logolara sahip yeni kablolar ve şarj cihazlarının kısa süre içinde piyasaya girmesi bekleniyor.

KAYNAK

Usb konnektörlerin farklı çeşitlerde versiyonları var. En son geliştirilen ve hızlı bir şekilde yaygınlaşan versiyon ise USB Type-C oldu..

Popüler Haberler

İlgili Haberler