Türksat Uydu İnternet Dönemini Başlatıyor

İnternet artık oldukça kolay erişilebilen bir teknoloji haline gelmeye başladı. Sadece bilgisayar ya da belli merkezler aracılığıyla değil bunun dışında cebimizde taşıya bildiğimiz kadar küçük olan akıllı telefonlardan bile rahatlıkla internet erişimi sağlayabiliyoruz. İnternetin bu kadar kolay erişilebilen bir teknoloji halene gelmesi artık internete nasıl erişim sorunu değil de hangi interneti kullanmalıyım sorularını da ortaya çıkarmaya başladı. Zira her geçen gün internet kullanımı için yeni bir sistemde ortaya çıkıyor. İlk olarak ADSL bağlantı daha sonra ADSL bağlantılara oranla çok daha yüksek hızlara çıkabilen fiber bağlantı derken şimdilerde ise uydu interneti devri başladı. Şuan için belli başlı birkaç markanın hizmet sunduğu uydu internetinde ülkemiz için en büyük adımlardan birisi de atılmaya hazırlanılıyor. Bu kez ise Türksat üzerinden internet imkanı geliyor.

Türksat İnterneti Türk Net Adıyla Sunacak

Yakın zaman önce uzaya gönderilen yeni Türksat uydusu televizyonlarda çok daha kaliteli görüntü imkanını sunmaya başlamıştı. Full HD yayın dönemine geçilmesine olanak sağlayan yeni uyduyla beraber artık internet erişimi de verilecek. Özellikle kurumsal alanda çok daha güvenli internet kullanımına imkan verecek olan uydu interneti ise yine Türksat Net adı ile piyasaya giriş yapacak. Tabi sadece kurumsal alanlarda değil bireysel kullanıcılarda artık Türksat Net paketlerini kullanabilecekler.

Amaç Yüksek Hız Az Maliyet

Uydu üzerinden verilen internet hizmetinde ise asıl amaç çok daha yüksek hızları çok daha hesaplı fiyatlarla kullanıcılara sunmak. Bu bağlamda yetkililer tarafından yapılan açıklamalara da bakacak olursak Türksat üzerinden gelecek olan internet en az standart fiber internet kadar hızlı olacak. Bunun yanında geniş bant seçenekleri sayesinde internette yavaşlama benzeri sorunların yaşanmayacağı da düşünülüyor. Konu hakkında yapılan açıklamalarda yeni internetler için her hangi bir tarih verilmedi. Fakat söylemlerden çok net anlaşılıyor ki kısa bir süre içerisinde uydu üzerinden internet hizmeti kullanıma açılacak. Paket detaylarının da sistemin oluşturulmasının ardından basında da bu yönde duyuruların yapılması bekleniyor. Fakat şuan için çalışmalar devam etmesine karşın paketler konusunda kesin bir bilgilendirme de yapılmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler