Tesla Model 3 Hakkında Yeni İddia

Akıllı araç teknolojileri her geçen gün biraz daha gelişmeye başladı. İlk olarak elektrikli araç teknolojileri ardından araç teknolojileri derken son günlerde otomobil teknolojilerinde köklü değişiklikler yaşanmaya başladı. Özellikle bu sene piyasaya sürülmesi beklenen bazı modellerle beraber otomotiv teknolojilerinde artık asistan dönemlerinin başlayacağı da çıkmaya başladı. Bu noktada ilk olarak Tesla model araçların sürüş asistanlarıyla gündeme gelmeye başladığını da görmüştük. Son olarak Tesla model 2 ile sürücüsüz otomobil teknolojisi konusunda kullanıcılara epey bir ayrıcalık sunan Tesla’nın şuan yeni bir model üzerinde de çalıştığı da ortaya çıktı.

Tesla Model 3 İle Ne Değişecek

Bunula beraber yeni teknoloji ürünü olarak gösterilen Tesla model 3’ün de üretimine başlandığı da açıklandı. Tesla model 2 üzerinde yaşanan kaza olaylarından sonra Tesla 2 üzerinde köklü değişimler yaparak yen model olan Tesla model 3’ü piyasaya süreceği de bilinen Tesla’nın bu modelinde de sürücüsüz otomobil desteği sunacağı da kesinleşti. Yeni model ile beraber birçok noktada da farklı değişimlere gidileceği de öğrenildi. İlk olarak Apple ile anlaşıldığı ve sürücüsüz araç teknolojilerinde artık Tesla’nın çok daha akıllı arabalar sunacağı iddia edilmişti. Tüm bu iddialarla beraber son günlerde model 3 için yeni bazı iddialar ortaya atılmaya da başlandı.

Apple İşbirliği Saklanıyor

Bununla beraber Tesla Model 3 ile beraber Apple ortaklığına gittiği düşünülen Tesla’nın bu yeni modelde Apple ile iş birliği yaptığını ise gizlediği ortaya çıktı. Apple ile beraber çalıştığı konusunda iddialar ortaya atılmasıyla beraber Apple’ın da sessiz kalması bu durumda artık Apple ile Tesla arasında gizli bir anlaşmamı var yoksa söz konusu iş birliği yalan mı merak konusu oldu. Yeni modelin nasıl yenilikler barındıracağı ve Apple konusunun nasıl sonuca bağlanacağı da şuan için bilinmiyor. Fakat Tesla’nın bu model için şuan için 300 bine yakın sipariş aldığı da iddia ediliyor. Fakat bu rakamlar ne kadar doğru işte orası tartışılır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler