TCL, Hem Katlanan Hem Genişleyen Telefon Tasarladı..

Çin’de düzenlenen bir fuarda, Çinli teknoloji şirketi TCL tarafından katlanabilir yeni bir telefon tasarımı tanıtıldı. TCL Fold’n Roll adındaki konsept telefon, hem ikiye katlanıp hem yana doğru genişleyebiliyor.

Katlanabilir telefon pazarında Samsung liderliğini korusa da, diğer üreticiler de yeni modellerini geliştirmeye ve tanıtmaya devam ediyor. TCL şirketinin yeni akıllı telefonu; katlanabilir ve genişleyebilir iki özelliği bir araya getiriyor.

TCL Fold’n Roll akıllı telefon konsepti, normal bir kitap gibi ikiye katlanıyor. Ayrıca bu telefon, yan tarafından yuvarlanıp uzayabiliyor ve telefonu tablet olarak kullanabiliyorsunuz.  Böylece telefon; 6.87 inç, 8.85 inç ve 10 inç ekran boyutları arasında geçiş yapabiliyor.

Konsept telefonun henüz piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli değil. Ancak kullanılan teknoloji ucuz olmadığı için üretilse bile fiyatının yüksek olması ve premium sınıftaki telefon fiyatları ile yarışması bekleniyor.

Yayınlanan raporlara göre, katlanabilir akıllı telefon pazarı 2021 yılında 9 milyon adete ulaşabilir. Bu rakamlar 2020 yılına göre 3 kat büyüme anlamına geliyor. Önümüzdeki yıllarda katlanabilir telefon pazarının daha da büyümesi bekleniyor. Samsung markası, şu anda pazarın lideri ve yüzde 88 oranında satış rakamlarına ulaşmış durumda.

Popüler Haberler

İlgili Haberler