Snap Çekebilen Güneş Gözlüğü Satışa Sunuldu

Instagram’ın hikayeler özelliğini duyurduğu günden beri Snapchat‘in tehlike altında olduğu haberleri çıkıyor. Ardından canlı yayın özelliğinin de gelmesi ile birlikte Snapchat için kötü bir gidişat bekleniyordu. Şirket ise kullanıcılarını kaybetmemek için sürekli yeni hamleler geliştirmeye devam ediyor. Snapchat geçtiğimiz yıl tanıttığı 10 saniyelik Snap‘ler çekebilen güneş gözlüğü Spectacles satışa sunuldu.

Snapchat son zamanlarda tehlike altında olsa da uygulamanın oldukça sağlam bir kitlesi var. Günlük yaşantılarını, deneyimlerini anlık Snap‘ler şeklinde paylaşmayı seven kişi sayısı oldukça fazla. Spectacles, kullanıcılara diledikleri zaman 10 saniyelik videolar çekip Snap olarak kaydetme imkanı sunacak. Snapchat‘ten bir an olsun kopamayan kullanıcıların gözlüğe yoğun bir ilgi göstermesi bekleniyor. Spectacles, 129,99 dolarlık satış fiyatıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde raflardaki yerini aldı.

Spectacles hakkında gelen ilk eleştiri ise gözlüğün görüntü kaydederken özel hayatın gizliliğini ihlal edebileceği oldu. Snapchat, gözlüğün üst kısmında kayıtta olduğunu gösterecek yanıp sönen bir ışık bulunduğunu belirtti fakat bu açıklama çok yeterli bulunmadı.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler