Realme MagDart, Manyetik Kablosuz Şarj Ürünleri Tanıtıldı

Realme tarafından geliştirilen ve MagDart ismi verilen manyetik kablosuz şarj teknolojisi tanıtıldı. Manyetik kablosuz şarj teknolojisi, Android işletim sistemi kullanan telefonlar için bir ilk olma özelliğine sahip.

Realme yapmış olduğu online tanıtımda şu ürünleri tanıttı: Realme Flash akıllı telefon, 50W MagDart şarj cihazı, 15W MagDart şarj cihazı, MagDart Güç Bankası, MagDart cüzdanı, MagDart güzellik ışığı ve Realme GT telefon için MagDart Kılıf.

Realme Flash akıllı telefon, manyetik kablosuz şarj desteğine sahip ilk Android akıllı telefon konsepti olarak tanıtıldı. Kavisli ekrana sahip telefonda, arka panelin altında çift hücreli 4500mAh pil batarya bulunuyor. 0.3 mm inceliğinde Boron ve Kobalt mıknatıslar içeren bu telefon, iki yıl sonra %0.01 manyetizma azalmasına ve 500 grama kadar olan nesneleri tutmasına izin veren 5N manyetik güce sahip. Cihazın ticari olarak kullanılıp kullanılmayacağı henüz belli değil.

50W MagDart Şarj Cihazı, dünyanın en hızlı manyetik kablosuz şarj cihazı olarak tanımlanıyor. Şarj cihazı, 1.5mm kalınlığında mıknatıslara ve 0.2mm inceliğinde düşük empedanslı bakır bobinlere sahip. Ayrıca yerleşik bir mini aktif hava soğutma fanı var. Şarj cihazı, Realme Flash telefonu 54 dakika tam şarj edebiliyor. Neredeyse kablolu 50W SuperDart Şarj Cihazı ile aynı süreye denk geliyor.

15W MagDart Şarj Cihazı, daha küçük boyutlara sahip şarj cihazı isteyenler için tasarlanmış. Sadece 3.9mm kalınlığında ve Apple’ın MagSafe şarj cihazından daha ince ve daha hızlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan açıklamada, özel bir kart tasarımı ve bobin kullanarak bu ince tasarımın oluşturulduğu belirtiliyor. 15W MagDart Şarj Cihazı, 4500 mAh pili 90 dakikada şarj edebiliyor.

Realme, elektriğe ulaşamayacağınız durumlarda, manyetik kablosuz şarjı kullanabilmeniz için MagDart Güç Bankasını üretmiş. Güç bankası, telefonun arkasına oturuyor ve hemen şarj etmeye başlıyor. Çıkış gücü ise 15W olarak açıklandı. Ayrıca Power Bank’ı şarj etmeye yarayan ve onu manyetik kablosuz şarj cihazına çeviren bir dock’a sahip.

MagDart Güzellik Işığı, manyetik kablosuz şarj desteği ile telefonun arkasına manyetik olarak takılan manyetik halkalı bir ışık aksesuarıdır. 60 LED ışık veren cihaz, selfie çekerken veya bir vlog kaydederken, bir ışık kaynağı olarak kullanılabiliyor. Işığı açıp kapatmak ve ayrıca parlaklık seviyesini ve renk sıcaklığını ayarlamak için düğmesi bulunuyor. Aynı zamanda ters kablosuz şarj özelliğine sahip.

MagDart Kılıf, MagDart ürünlerinin avantajlarını Realme GT’ye getirmek için geliştirilmiş. Kılıf Realme GT akıllı telefonun USB-C bağlantı noktasına bağlanarak, telefona manyetik kablosuz şarjı desteği kazandırıyor.

Ürünlerin fiyatları henüz belli değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler