Otoyollarda Akıllı Billboard Dönemi Başlıyor

Geçmişten günümüze kadar pazarlama alanında reklamcılığın ne derece büyük bir öneme sahip olduğu çok açık ve net bir şekilde görülüyor. Günümüzde meydana gelen değişimlerle birlikte reklam sektöründe kullanılan araçlarda da büyük bir değişimin yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle günümüzde reklamların neredeyse tamamında teknolojiden etkin bir şekilde faydalanıldığı biliniyor.

Ağ teknolojisi alanında faaliyet gösteren Cloudian ve Japon reklam sektörünün liderlerinden olan Dentsu şirketleri tarafından ortaklaşa geliştirilen bir projeyle birlikte reklamcılıkta yepyeni bir dönemin başlayacağı belirtiliyor. Teknolojinin imkanlarından en iyi şekilde yararlanılarak ortaya çıkarılan yeni uygulamayla birlikte reklamların eskisine göre çok daha hedef odaklı olacağı görülüyor.

Araca ve Kişiye Özel Reklam Gösterimleri

Proje kapsamında otoyollardaki reklam panolarında yer alacak olan teknolojiyle birlikte araçların marka ve modellerinin tespit edilecek ve elde edilen sonuçlara göre her sürücüye özel olarak reklamlar gösterilecek. Ortalama olarak 5 saniye sürecek olan reklam gösterimlerinde birçok kriterin göz önüne alınarak seçileceği ifade ediliyor.

Marka ve model taramasının yanı sıra sistem sayesinde aracın yaşının da yüksek bir doğruluk oranıyla tespit edilebileceği belirtiliyor.

Özellikle reklamların da tarama sonuçlarına bağlı olarak kişiye özgü yeni otomobil kampanyaları, teknik servis kampanyaları ve dinlenme tesisleri gibi birçok alanda reklam gösterimleri yapılabilecek.

Aranan Araçlar Kolaylıkla Bulunabilecek

Ayrıca projenin sağladığı avantajlar arasında sadece reklam değil güvenlik konusunun da yer aldığına dikkat çekiliyor. Sistemin yaygınlaşması sayesinde ülke genelinde aranan araçların fiziksel özelliklere sisteme girilerek benzer araçların şu an için haritada nerede oldukları kolaylıkla ortaya koyulabilecek.

Şu an için yapılan çalışmalarda otomobillerin yüzde 94 oranla doğru bir şekilde tespit edildiğinin altı çiziliyor. Reklam gösterimleri için de oldukça yeterli bir değer olduğu ifade ediliyor. İlk etapta sistem firmaların kendi memleketleri olan Japonya’da kullanılmaya başlanacak. Alınacak verim değeri doğrultusunda kısa bir süre içerisinde sistemin dünya genelinde birçok ülkede hayata geçirileceği tahmin ediliyor.

Sistemin kurulum ve işletme maliyeti konusunda ise her iki firma tarafından da yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler