MINI Countryman Prizli Hibrit Versiyonu Kameralara Yakalandı

Sahip olduğu tasarımla ve özgün detaylarıyla bir otomobilden öte yaşam tarzı haline gelen MINI modellerine bir yenisi daha ekleniyor. Markanın yakın bir zaman önce üretilen ve ailenin en büyük üyesi olma ünvanına sahip MINI Countryman modelinin prizli hibrit versiyonun kısa bir süre içerisinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Modelin hibrit olmasının yanı sıra aynı zamanda elektrikli bir araç olması da büyük bir beğeni topluyor.

Casus kameralara test esnasında yakalanan MINI Countryman modelinin yoğun bir kamuflaj altında olmasından dolayı tasarım detayları hakkında ipucu elde edilemedi. Araçla ilgili olarak ortaya çıkmayan başlayan bilgilerde aracın BMW i8 modeliyle birçok ortak parçayı bünyesinde bulundurduğu belirtiliyor.

Prizli Hibrit MINI Countryman Detayları

Aracın bünyesinde beklenildiği üzere 136 HP güç 220 Nm tork üreten 1.5 litre hacminde benzinli bir güç ünitesi yer alacak. Turbo desteğine de sahip olan araçta güç aktarma organı olarak ise 6 ileri otomatik şanzıman görev alacak. Bunun yanı sıra ön aks üzerinde yer alan yüksek voltajlı jeneratör ise araca 20 beygir güç vermesinin yanı sıra marş motoru olarak da kullanılacak. Ön aksta olduğu gibi arka aks üzerinde de 165 Nm tork ve 88 beygir güç değerlerine sahip bir elektrikli motor daha yer alacak.

Ortaya çıkan detaylarda aracın sadece elektrik motorlarıyla 40 kilometre menzile sahip olacağı ve bu motorlarla birlikte 80 kilometre hıza kadar yükselebileceği belirtiliyor.

MINI Countryman modelinin prizli hibrit versiyonunda pillerin döşeme altında kalmasından dolayı standart modelle birebir aynı iç mekana ve iç mekan hacmine sahip olacağı ifade ediliyor.

Henüz MINI Countryman hibrit modelinin ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Ayrıca aracın normal MINI Countryman modeliyle arasında nasıl bir fiyat farkının olacağı da bilinmeyen detaylar arasında yer alıyor. Otomobil dünyasındaki mevcut durum ele alındığında MINI Countryman hibrit versiyonunun kısa bir süre içerisinde beklenenlerden çok daha yüksek satış rakamlarına çıkabileceği ifade ediliyor. Önümüzdeki günlerde MINI Countryman hibrit versiyonuyla resmi olarak tanıtılacağı da elde eden son gelişmeler olarak gün yüzüne çıkıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler