Microsoft Akıllı Dövmeler İle Geliyor

Yazılım devlerinden biri olarak gösterilen Microsoft, kısa süre önce yeni işletim sistemi ile piyasadaki varlığını epey bir arttırmayı başarmıştı. Windows 10 işletim sistemiyle başarısına başarı katan firmanın artık sadece yazılım ya da oyun konsolu alanında da kendisini göstermediğini biliyoruz. Bunun dışında artık Microsoft akıllı telefonları ve geliştirdiği yan ürünlerle de adından sıkça söz ettirmeye başladı. Bu noktada henüz yeni nesil konsolların yenilenmiş versiyonları yayınlanmamışken Microsoft’un yeni bir adım daha atacağı ortaya çıktı.

Microsoft Dövme Üretecek

Bu noktada çok farklı bir alanda kendisini göstereceği ortaya çıkan Microsoft’un artık dövme üretiminde yer alacağı açıklandı. Tabi dev firmanın yazılım alanında çalışma yapan bir teknoloji devi olduğunu da düşünürsek aslında söz konusu dövmelerin hiç de beklendiği kadar sıradan olmadığı yorumunu da yapabiliriz. Akıllı dövme olarak adlandırılan ve böyle yayınlanacağı ortaya çıkan yeni dövmelerin de birçok işlemde yapabileceği belirtildi. Elde edilen ilk bilgilere göre söz konusu akıllı dövmeler ile kullanıcılar doğrudan akıllı telefonlarına ya da tabletlerine ulaşabilecek. Ayrıca akıllı telefonlarda yer alan NFC sistemini de barındıracağı açıklanan yeni akıllı dövmelerin tüm bu özellikleriyle beraber yakın zamanda piyasaya sürüleceğini de belirtelim.

Kilit Açabilecek

Bununla beraber akıllı telefonların ve hatta bilgisayarların kilit ekranlarında da akıllı dövmelerin yer alacağı da açıklandı. Yani artık kullanıcılar dövmeleri ile doğrudan bilgisayar şifrelerini ya da telefon şifrelerini açabilecek. Tüm bunlarla beraber akıllı dövmelerin ne zaman piyasaya sürüleceği de açıklanmadı. Bunun dışında yeni nesil akıllı dövmelerin nasıl uygulanacağı konusunda da henüz bir bilgi verilmediğini de belirtelim. Microsoft’un akıllı dövmeler için de yeni bir yöntem de bulabileceği de açıklanıyor. Fakat henüz bu konuda da belli bir detay paylaşımı yapılmadığını da belirtelim. Yani akıllı dövmeler şuan için yakın geleceğin teknolojisi olarak da gösterilebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler