Mercedes Elektrikli Otomobillerde Devrim Yapacak

Başta Norveç olmak üzere birçok ülke artık küresel ısınmayla mücadele etmek için yeni önlemler almaya başladı. Özellikle Kuzey Yarım kürede sıcaklık artışı mevsim normallerinin 12 derece üzerine çıkmış ve bunun sonucu olarak da kutup bölgesinde rekor derecede buzul erimesi yaşanmıştı. Giderek kötüye giden durum sonrasında ilk adımı ise Norveç attı. Yetkililer tarafından açıklanan bilgilere göre 2020 tarihine kadar tamamen artık fosil yakıt kullanan araçların yasaklanmasına karar verildi. Ülke genelinde alınan bu karar sonrasında ise bir ikinci kararda Almanya’dan geldi. Alman hükumeti de konuya ilişkin bir açıklama yaparak artık yavaş yavaş fosil yakıt kullanılan araçlardan vazgeçileceğini duyurdu. Sadece bu iki ülke değil birçok ülkede bu yönde karar almaya başladı. Hal böyle olunca dev araç firmaları da şimdiden geleceğe hazırlanmaya başladı. İşte bu firmalardan birisi de Mercedes.

Mercedes Elektrikli Araçlarda iddialı

Alınan kararların ardından artık elektrikli araç teknolojisine doğru yönelmeye başlayan dev Alman markası Mercedes, çalışmalarına da hız verdi. Artık daha çok elektrikli araç üreteceğini açıklayan dev firma geçtiğimiz günlerde bu konuda bir açıklama yapmış ve tamamen elektrik enerjisi kullanan araçların hazırlandığını belirtmişti. Yeni nesil elektrikli araçlarla ilgili olarak ise son günlerde yeni bilgiler gelmeye başladı. Mercedes tarafından açıklanan bu bilgiler ise aslında epey bir şaşırtıcı.

Mercedes Kablosuz Olarak Şarj Edilecek

Elektrikli otomobillerin en büyük sorunları olarak gösterilen şarj konusunda da Mercedes yeni önlemler almaya başladı. Firma tarafından açıklanan yeni habere göre üretilen araçlar hiçbir şekilde kablo bağlantısı olmadan kablosuz bir şekilde kısa süre içerisinde şarj olabilecek. Bunun için ise şarj merkezleri kurulması düşünülüyor. Akıllı telefonlardan alıştığımız sistem Mercedes arabalarla beraber otomotiv teknolojisine de aktarılırsa bu alanda devrim sayılacak yeniliklere adım atılmış olacak. Söz konusu yeni teknolojisinin ise ilk olarak Mercedes S500 modellerinde denenmesi bekleniyor. Sistem başarılı olursa Mercedes tüm araçlarında bu sisteme yer verecek. Teknolojinin detayları için ise yakın zamanda tanıtım yapılması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler