MediaTek, Dünyanın İlk Wi-Fi 7 Teknolojisini Sundu..

Kablosuz iletişim teknolojisinde henüz Wi-Fi 6 tam olarak yaygınlaşmadı ve herkes tarafından kullanılmıyor. Ancak şimdiden Wi-Fi 7 haberleri gelmeye başladı.

MediaTek tarafından, dünyanın ilk Wi-Fi 7 teknolojisi canlı yapılan bir demo sunum ile duyuruldu. Wi-Fi 7 teknolojisi Wi-Fi 6’ya göre yaklaşık 2,5 kat daha hızlı olacak.

MediaTek yöneticisi tarafından yapılan açıklamalarda, Wi-Fi 7 teknolojisinin piyasaya çıkmasıyla beraber süper yüksek bant genişliğine sahip uygulamalar için kablolu internete alternatif olabileceği belirtildi.

Wi-Fi 7 teknolojisi ile beraber ev, ofis ve endüstriyel ağlarda, çok oyunculu AR/VR uygulamalarında, 8K videolarda sorunsuz bir bağlantı sağlanacak.

Wi-Fi 7 teknolojisi; 2.4 GHz, 5 GHz ve 6 GHz dahil olmak üzere Wi-Fi kullanımları için mevcut tüm spektrumlarda yeni beceriler sunacak. Wi-Fi 7, aynı sayıda antene sahip bir vericide Wi-Fi 6’dan 2,4 kat daha yüksek hızlar sunacak. Wi-Fi 7’nin diğer dikkate değer özellikleri arasında, gelişmiş parazit önleme ve azaltma için çok kullanıcılı kaynak birimi (MRU) bulunuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler