iPhone Hindistan Genelinde Artık Üretimde

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarının satışını arttırmak için izlediği stratejilerin başarılı olduğunu net bir şekilde yılın ilk çeyreğinde gördük. Zira açıklanan satış rakamlarında Apple’ın bu sene başında iPhone satış rekoru kırdığı ortaya çıkmıştı. Satış rakamlarında yeni bir rekor kıran Apple’ın söz konusu akıllı telefon satışlarını daha da arttırmak için ise yeni adımları var. Bu kez iPhone 8 akıllı telefonlarını beklemeden firma yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu yeni adım ise Apple’ın zirveye taşıyacak cinsten. Bu adımla beraber artık Apple iPhone Hindistan üretimine başlıyor.

iPhone Hindistan İçinde Üretilecek

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 akıllı telefonları değil ama daha eski serilerden biri olan özel üretim olarak bildiğimiz iPhone SE akıllı telefonları artık Hindistan genelinde üretime başlıyor. Hindistan genelinde üretime başlayacak olan yeni seri akıllı telefonların Apple satışlarında ise yeni rekorların kırılmasını sağlayacağı konuşuluyor. İddialara göre iPhone Hindistan üretimi için markanın 300-400 bin telefon sayılarından bahsediliyor.

iPhone Hindistan

Akıllı telefonlar arasında yine en çok satan serilerden biri olarak karşımıza çıkan iPhone SE akıllı telefonları aslında bir nevi Hindistan genelinde yeniden satışa çıkacak. Bu durumda da Apple’ın satışlarının çok daha yükselmesi ve üretimin ülke içinde yapılması nedeniyle giderlerinde çok daha azalması gündemde.

iPhone Hindistan Üretiminin Detayları Neler?

Tüm bunlarla beraber üretimin detaylarının neler olacağı da netlik kazanmaya başladı. İlk olarak yeni modelin satışının yapılacağı alanın genişletileceği ve ülke genelinde Hindistan üretimi akıllı telefonların satışa çıkacağı belirtiliyor.

400 bin rakamına kadar satışa çıkabilecek olan akıllı telefonların ilgi görmesi durumunda üretimlerinin de daha fazla artış göstereceği belirtiliyor. Ayrıca bunun dışında eğer iPhone Hindistan üretiminde ilk deneme başarılı olursa Apple’ın bundan sonraki akıllı telefonlarında da yine Hindistan üretiminden yararlanılacağı da belirtiliyor.

Söz konusu akıllı telefon üretime dahil olacak olan yeni serilerin neler olacağı şimdilik merak konusu. Bunun dışında en çok merak edilen konulardan bir diğeri de söz konusu akıllı telefonların üretiminin ne kadar başarılı olacağı ve ne kadar yüksek satış elde edilebileceği. Bakalım Apple başarılı olabilecek mi?

Popüler Haberler

İlgili Haberler