iPhone 13, Uydu Bağlantısına Sahip Olabilir..

iPhone 13 serisi; hücresel kapsama alanı olmayan alanlarda, arama yapma ve sms göndermeye olanak sağlayan, düşük dünya yörüngeli (LEO) uydu iletişim bağlantısına sahip olacak.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımlara göre, iPhone 13 serisi akıllı telefon modellerinde, özel Qualcomm X60 modemler kullanılacak. Bu sayede kullanıcılar, 4G ve 5G hücresel kapsama alanı dışına çıktığında; arama yapmayı, sms göndermeyi ve internet hizmeti almayı sağlayan alçak yörüngeli uydu haberleşme bağlantısı kurabilecek.

LEO uyduları (düşük dünya yörüngeli) herkes tarafından bilinen Elon Musk’ın şirketi Starlink tarafından internet hizmeti sunmak için kullanılıyor.

Bunun yanında, LEO uydu iletişim hizmeti sunan şirketlerden biri de Globalstar ve Apple ile işbirliği yapma olasılığı en yüksek firma olarak görülüyor. Globalstar ayrıca, Qualcomm’un yakında çıkacak X65 5G modemi tarafından desteklenecek olan n53 frekans bandına da sahip.

Ayrıca Apple’ın, LEO uydu iletişim teknolojisini sadece iPhone 13 serisinde kullanmakla kalmayıp, gelecekte beklenen karma gerçeklik başlığı, elektrikli araç ve diğer nesnelerin interneti (IoT) cihazlarında kullanmayı planladığı iddia ediliyor.

Diğer Haberler:

iPhone 13 Ne Zaman Tanıtılacak? Ne zaman Satışa Çıkacak?

Akıllı Saat Pazarının Lideri: Apple..

Samsung’un Amoled Pazar Payı, Tarihin En Düşük Seviyesine Geriledi

Popüler Haberler

İlgili Haberler