İntel Kaby Lake İşlemcileri Başlattı

Bilgisayarların en önemli parçaların başında işlemciler geliyor. Bilgisayarda işlem yapmak ve yapılan işlemlerinde kullanıcıların verdiği doğrultuda yapılmasını sağlamak gibi birçok için kullanılan işlemciler tüm bu özellikleri sayesinde bilgisayarların en önemli parçalarından biri olarak dikkat çekiyor. İşlemci dediğimiz zamanda akla ilk gelen firmalardan biri ise İntel işlemciler. AMD işlemcilerle beraber sektörde en önemli markalardan biri olarak bilinen İntel işlemciler son dönemde de yeni serileri sayesinde AMD işlemcileri de geride bırakmaya başlamıştı. Özellikle i7 serisiyle beraber adından sıkça söz ettirmeyi başaran İntel son olarak ise 6.nesil işlemcileri ile gündeme gelmişti.

Yeni Nesil Geliyor

6.nesil işlemcilerle beraber özellikle oyun bilgisayarı alanında oldukça olumlu çözümler sunduğu bilinen İntel’in söz konusu işlemcilerle beraber yeni nesle geçiş yaptığı da belirtilmişti. Yeni nesile giriş yaptıktan sonra kısa süre içerisinde birçok bilgisayarın tercih ettiği ilk işlemci markası olan İntel, şimdilerde ise i7 serisinin yeni nesli ile gündeme gelmeye hazırlanıyor. Artık yedinci nesil ile sektöre geri dönüş yapacağı da açıklanan İntel’in söz konusu işlemcilerinin özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ortaya çıkan ilk detaylar ise yeni serinin epey bir beğeni toplayacağını da gösteriyor. Yeni nesil işlemciler ile beraber çok daha yüksek performans sunacağı belirtiliyor.

USB-C Teknolojisi Geliyor

Yeni nesil işlemcilerle beraber ilk olarak bağlantı teknolojilerinin de değişeceği söyleniyor. Bu noktada ilk olarak 7.neslin bağlantı türlerini değiştireceği de belirtiliyor. Bağlantı teknolojisi konusunda USB-C teknolojisinin artık destekleneceği de belirtiliyor. Bunun dışında ayrıca 14nm olan teknolojinin ise artık 10nm olacağı da açıklandı. Performans konusunda da epey bir yükseliş göstereceği de öğrenilen yeni neslin ayrıca 4K görüntü teknolojisini de destekleyeceği de açıklandı. Fakat bunun dışında 4K teknolojisi için ekran ve benzeri diğer tüm detayların ve teknoloji desteklerinin nasıl olacağı da merak konusu oldu. Şimdilik sadece İntel tarafından gelen yeni açıklamalarla beraber Kaby Lake neslinin başladığı belirtiliyor. Bundan sonraki teknolojilerde başka hangi markaların yeni işlemci için ürünlerinin çıkacağı da merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler