Gita Kargo Görücüye Çıktı. Peki Özellikleri Neler?

Akıllı ütün teknolojileri bir bir gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde CES 2017 fuarında bu konuda yeni örnekler kullanıcıların karşısına çıkmaya başlamıştı. Kullanıcıları takip eden mini bavulların tanıtımı yapılmış ve bu alanda ilk örneklerde böylelikle gösterilmişti. Tüm bu teknolojilere son örnek ise Gita kargo robotu oldu. Kısa süre önce tanıtımı yapılan ve akıllı kargo aracı olarak gösterilen Gita kargo robotu bu alanda birçok ilki de kullanıcılara sunuyor. Peki robot ne gibi farklılıklar getiriyor? Robotun özellikleri neler?

Gita Robotunun Özellikleri

Aslında akıllı bir takip cihazı olarak gösterebileceğimiz Gita Robotu kullanıcıları takip eden bir yük kutusu olarak değerlendirilebilir. Toplamda 18 kg kapasitesine kadar yük taşıma kapasitesi bulunan ürünün testlerde başarılı olması durumunda bu kapasitenin çok daha üstüne çıkabileceği de düşünülüyor. Şu an ise içerisinde yer alan sensörler sadece 18 kg değerine kadar izin vermekte.

Gita robotu

Robotun içerisinde yer alan teknoloji ise kullanıcıların takip edilmesini sağlıyor. Henüz netlik kazanmasa da bunun kullanıcının üzerinde taşıdığı bir alıcı ile sağlanması planlanıyor. Yük taşıma konusunda yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkan cihazın yapabileceklerinin ise pek bir sınırı yok. Maksimum 35 km değerine kadar hızlanabilen araç hem yüksek denge kapasitesi hem de frenleme gibi sistemler sayesinde kullanıcıların da beğenisini toplayacak gibi.

Tanıtımı Yapıldı Mı?

Merakla beklenen yeni seri akıllı robotların şu an için net bir tanıtımı yapıldığını söylemek yanlış olur. Sadece belli başlı ürün bilgilerinin ortaya çıktığı Gita robotunun tanıtımıyla beraber tam olarak yapabileceklerinin sınırı da ortaya çıkmış olacak. Robotlar ne gibi ayrıcalıklar sunacak ya da bahsedilen sistem günlük hayata ne kadar uygulanabilecek ancak bu şekilde göreceğiz. Özellikle günlük hayata uygulama konusunda Gita robotların sıkıntı yaşayabileceği de bir gerçek. Zira yol üzerinde bulunan engellere karşı nasıl tepki verecek? Tümsekler ve benzeri alanlarda kabiliyetleri nasıl olacak? Kullanıcıyı takip mesafesi ne kadar olacak? Gibi birçok merak edilen soru da yok değil. Tüm bu soruların cevapları da haliyle tanıtımdan sonra ortaya çıkacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler