Ford Sync 3 Sistemlerini Genişletiyor

Araç teknolojileri konusunda en büyük adımları atan firmalardan birisi olarak gösterilen Ford son dönemde araç teknolojilerini bir hayli değiştirdi. Zira dev firma geçtiğimiz günlerde sürücüsüz otomobilleri konusunda atacağı adımları ortaya koymuştu. Sürücüsüz otomobil teknolojilerinde yeni işbirlikleri açıklayan ve kısa süre içerisinde de bu alanda yeni otomobiller üreteceğini açıklayan Ford, bunun dışında artık elektrikli araç teknolojileri konusunda da kalıcı adımlar atacağını açıklamıştı. Elektrikli araç teknolojileri hakkında yaptığı açıklama sonrasında ilk araçlarını piyasaya da süren otomotiv devi son olarak araç içi sistemlerde yeni çözümler uygulamaya başladı.

Sync 3 Değişiyor

Ford tarafından gelen bilgiler doğrultusunda araç içerisinde kullanılan multimedya sistemi olarak bilinen Sync 3 değişiyor. Sadece araç içi multimedya değil bunun dışında sürücülerin asistanı görevi görecek olan yeni sistemlerde Ford, artık kullanıcılara Apple ve Android işletim sistemi için özel destekler vereceğini de belirtti. Söz konusu sistem sayesinde sürücüler multimedya panel üzerinden telefonlarıyla doğrudan iletişim kurabilecek. Telefon ile kurulan bağlantıyla beraber telefonda yer alan uygulamalarda kullanılabilecek. Özellikle Apple cihazlarda bu durumu daha fazla hissedeceğiz. Zira iPhone telefon sahipleri sistem sayesinde araç içerisinden sesli komut vererek doğrudan Siri asistanına bağlanabilecek. Bunun dışında Apple müzik uygulamaları da yine kısa bir bağlantı ile kullanılabilir hale gelecek.

Yenilik Tüm Araçları Kapsayacak

Söz konusu sistem aslında Ford tarafından uygulanıyordu. Özellikle Mustang modelinde yeni sistemin geliştirilmiş Sync 3 kullanıldığını biliyoruz. Fakat son gelen açıklamayla beraber aslında bu sistemin tüm araçlar için uygulanacağı bilgisi verdi. Sadece lüks modellerde değil bunun dışında orta sınıf modellerde de yer alacak olan sistem ticari araçlarında vazgeçilmezi olacak. Ford’un söz konusu yeni sistemi kamyonlarında bile kullanacağı da gelen iddialar arasında. Tabi bu konuda ticari araçlarda kullanılan sistemle otomobillerde kullanılan sistemler arasında belli başlı farkların olacağını da belirtelim. Zira ana sistem aynı olsa da kullanıma göre bazı farklılıkların olması bekleniyor. Bu değişikliklerde yakında ortaya çıkmış olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler