Elektrikli Volkswagen Golf

Elektrikli otomobiliyle, daha önce yaşadığı emisyon skandallarından aldığı kara lekeyi temizlemek isteyen Volkswagen firması, yep yeni bir sayfa açıyor.Volkswagen yeni elektrik otomobilleri ile çok iddialı geliyor.

Almanya’nın WirstschaftWoche dergisine konuşan VW yöneticisi Herbert Diess, Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak elektrikli otomobilleri için az ama öz bilgiler verdi. Geliştirilen yeni elektrikli otomobilin dışarıdan Golf ebatlarında, içeriden ise Passat ferahlığında olacağını belirtiliyor.

Bu modelin en önemli özelliği ise 15 dakikada yüzde yüz şarj oluyor. Cep telefonları bile günümüzde 1-2 saat içinde şarj olurken, elektrikli bir otomobilin 15 dakika içinde şarj olması gerçekten inanılmaz. Ayrıca elektrikli otomobil tam şarj ile yaklaşık 480 km yol alabiliyor. Elektrikli otomobil konusunda uzmanlaşmış Tesla otomobilleri 20 dakika sadece yüzde 50 şarj olabildiğini ve bu şarj seviyesi ile yaklaşık 200 km yol alabildiğini hatırlatalım.

Volkswagen ilk elektrikli otomobilinin prototipini ekim ayındaki Paris Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Merakla beklenen otomobilin 2018 sonlarına doğru yollarda olması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler