DxOMark, Cep Telefonlarının Pillerini Test Etmeye Başladı. İlk Liste Yayınlandı.

DxOMark, aklıllı telefonlara kamera testleri ve incelemeleri yapması ile bilinen bir firma. Şirket son zamanlarda testlerine, ekran performansı ve ses testleri eklemişti. Şimdi de telefon pillerinin performans değerlendirmesini ekledi.

Fransız analiz ve test şirketi DxOMark; farklı senaryolarda şarj hızı, verimlilik ve performans gibi çeşitli parametrelere dayalı olarak, bir telefon bataryasının bilimsel testlerini yapmaya başladı ve yeni batarya karşılaştırması geliştirdi. Puanlama ile şirket, akıllı telefon bataryalarını özelliklerine ve performansına göre derecelendirmeye başladı.

DxOMark’a göre 100 adede kadar batarya parametresi test edildi ve test edilen her cihaz için süre 150 saate kadar çıktı. Derecelendirmenin elde edilebileceği üç önemli bileşen daraltıldı. Bunlar batarya özelliği, şarj etme ve verimlilik.

DxOMark tarafından açıklanan ilk listede 17 akıllı telefon değerlendirildi. Samsung Galaxy M51 ilk sırada yer alıyor, ardından Wico Power U30 ve OPPO Find X3 geliyor. Listede bazı premium markaların modelleri de bulunuyor.

DxOMark tarafından, performans kriterlerine göre sıralanmış daha kapsamlı akıllı telefon listesini ilerleyen günlerde sunmasını bekliyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler