Domino’s Pizza Drone Kullanımına Başladı

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hemen her alanda yeni ürünlerle karşılaşmaya başladık. Özellikle son dönemde teknoloji ile ilgili birçok gelişme yaşandığı da biliniyor. Gerek ulaşım gerek iletişim kısacası hemen her alanda teknoloji ile ilgili yeni ürünlerle karşılaşmaya başladık. Bu noktada son olarak ise Drone adı verilen cihazlarla da karşılaşmıştık. Birçok alanda kullanılan Drone cihazlar özellikle görüntüleme teknolojilerinde kullanılmaya başlandı. Genel amaç olarak görüntüleme teknolojilerinde kullanılan Drone cihazlarının özelleştirilmiş bazı versiyonları ise çok daha farklı amaçlarla kullanılmaya başlandı. İşte Drone cihazları çok daha farklı bir amaçla kullanan firmalardan birisi de Domino’s Pizza oldu.

Drone İle Teslimat Dönemi

Dünya genelinde birçok ülkede Pizza bayileri bulunan dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan Domino’s Pizza son dönemde pizza teslimatları için yeni bazı yöntemlere başvurmaya başladı. Bunlardan birisi de Drone kullanımı oldu. Daha önce teslimat için moto kuryeleri kullanana Domino’s Pizza şimdilerde ise Drone cihazlarda pizza teslimatına başlayacağını da açıkladı. Özelleştirilmiş Drone cihazlarla beraber pizza teslimatlarına başlayan Domino’s Pizza yeni projesine ise sonunda başladı. Teslimat süresini çok daha aşağı çekecek olan Domino’s Pizza Drone kullanımına ilişkin ilk denemelere de başladığını da açıkladı.

Denemeler Başladı

Bu noktada yeni proje ile ilgili ilk denemelerinde başladığını da söylemek gerekiyor. Zira ilk denemesini yapan Domino’s Pizza Drone ile teslimatı da gerçekleştirdi. Çok daha kısa süre içerisinde teslimat yapmak için kullanılan sistemin ise yakın zamanda tüm dünyaya yayılacağı da düşünülüyor. Fast food zinciri tarafından da yapılan açıklamaya bakacak olursak yakın dönemde Drone ile teslimat devri başlayacak. Sistemin gelecek teknolojiler için de bir giriş olarak değerlendirileceği de düşünülüyor. Fakat yeni sistemin hangi ülkeler de kullanılacağı da merak konusu oldu. Zira sistemin hemen her ülke de uygulanmasının da mümkün olmadığı da düşünülüyor. Fakat Drone kullanımının yavaş yavaş yayınlaşacağı bir gerçek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler