Çip Teknolojisinde Apple Ve Samsung Lider Oldu

Akıllı telefon devleri olarak anılan Samsung ve Apple’ın akıllı telefon teknolojilerinde ne kadar başarılı çözümler sunduğu bilinen bir gerçek. Sürekli olarak iki firmanın da bu alanda yeni teknolojiler ile gündeme geldiğini ve sürekli geliştirilen yeni teknoloji ürünlerinin de yeni seri akıllı telefonlarda kullanıldığını da biliyoruz. Kamera teknolojileri, ekran teknolojileri, yeni pil teknolojileri derken iki markanın da akıllı telefonları için özellikle akıllı telefonlarda kullanılan çipler konusunda ise rekorlar kırdığı da ortaya çıktı. Her iki firmanın en büyük giderlerinin de yine bu alanda olduğu da net kazanan bir başka konu oldu.

Yarı İletken Çip Teknolojisinde Rekor Gider

Hem Apple’ın hem de Samsung’un çipler konusunda yeni bir çalışma yaptığı sadece akıllı telefonlarında değil bunun dışında daha birçok ürününde de her iki markanın da yarı iletken çiplerde kendi teknolojilerini kullandığı bu nedenle her iki firmanın da en büyük giderlerinin bu alanda yarı iletken çipler olması hem Apple’ın hem de Samsung’un bu alanda yeni bir çalışma yapıp masraflarını kısmaya gidip ditmeyeceği de merak konusu oldu.

Her iki firmanın toplamda ise 61.7 milyar dolar gibi bir rakamla bu alanda en büyük harcamayı yapan firmalarda olduğunu da belirtelim.

Apple Ve Samsung

Sadece akıllı telefonlarında da değil birçok ürün serilerinde yeni yarı iletken çiplerine yer veren her iki markanın geçen seneye göre ise en az 400 milyon dolar daha fazla harcama yaptığı da ortaya çıktı. Bundan sonrada bu alanda yatırımlarını arttırması beklenen her iki firmanın toplamda bu çiplerden ise rekor seviyede kar elde ettiği de düşünülüyor. Fakat bu konuda netlik kazanmış olan rakamlar yok.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler